Ropczyce: Ich lekkomyślność mogła skończyć się tragedią. O włos od ogromnego pożaru

i

Autor: KPP Ropczyce

Ropczyce: Ich lekkomyślność mogła skończyć się tragedią. O włos od ogromnego pożaru

2022-02-21 16:47

Ich lekkomyślność mogła skończyć się tragedią. Mowa o dwóch mężczyznach z Woli Ocieckiej obok Ropczyc, którzy na skraju lasu postanowili zapalić ognisko, żeby pozbyć się gałęzi pozostałych z wycinki drzew. Gęsty i ciemny dym dał do myślenia policjantom z drogówki, którzy akurat przejeżdżali obok lasu.

Skrajną bezmyślnością wykazało się dwóch mężczyzn z Woli Ocieckiej obok Ropczyc. 32 i 58-latek chcieli pozbyć się gałęzi, które zostały po leśnej wycince drzew. Mężczyźni wpadli na lekkomyślny pomysł, żeby spalić resztki. Płomień szybko stawał się coraz większy. Sytuacja od razu stała się bardzo niebezpieczna – płomienie niemal dosięgały pierwszych drzew na skraju lasu, w dodatku wiejący z dużą prędkością wiatr mógł tylko przyspieszyć tragedię. Kłęby gęstego dymu zauważyli policjanci z ropczyckiej komendy.

CZYTAJ TAKŻE: Strzyżów: 4-latek połknął baterię. Policjanci eskortowali go do szpitala

Szybka reakcja mundurowych

Mundurowi natychmiast sprawdzili, co się stało. Sytuacja już wtedy była bardzo niebezpieczna, ogień znajdował się kilka metrów od lasu i niewiele brakowało, żeby ogień przedostał się na pobliskie drzewa. Funkcjonariusze o zdarzaniu natychmiast zaalarmowali straż pożarną, która ugasiła ogień.

Zaginięcie matki i córki z Częstochowy. Policjanci znaleźli zwłoki