Rój pszczół obsiadł drzewo. Niepokojące zdjęcie z Bieszczadów

i

Autor: pixabay.com

Przyroda

Rój pszczół obsiadł drzewo. Niepokojące zdjęcie z Bieszczadów

2023-05-26 9:09

Ciekawym zdjęciem na swoim profilu na Facebooku podzieliło się Nadleśnictwo Baligród. Na fotografii możemy zobaczyć rój pszczół, który niejedną osobę mógłby wystraszyć. Czy spotkanie takiego roju może być dla nas niebezpieczne?

Spis treści

  1. Rój pszczeli uchwycony na zdjęciu
  2. Czy rój pszczeli może być niebezpieczny?

Rój pszczeli uchwycony na zdjęciu

Nadleśnictwo Baligród opublikowało interesujące zdjęcie. Na pierwszy rzut oka można nie rozszyfrować co dokładnie ono przedstawia, ale przyglądając się dokładniej, możemy dostrzec rój pszczół. To dosyć rzadko spotykane zjawisko, które może jednocześnie zachwycić, jak również przestraszyć. Jaka piękna rodzinka pszczela, brak dobrej pogody dla pszczół i pszczelarzy. Miejmy nadzieję, że wreszcie będzie ciepło i będzie pożywienie dla pszczół – komentuje jedna z internautek. Niesamowity widok. Nie chciałabym znaleźć się w pobliżu. Miód bardzo lubię – brzmi kolejny komentarz.

Czy rój pszczeli może być niebezpieczny?

Spotkanie pszczelego roju może wzbudzić w nas strach. Nic dziwnego. Taka duża liczba owadów w jednym miejscu z pewnością stwarza pewne zagrożenie. Jeżeli natkniemy się na rój, który zaczął się zagnieżdżać, musimy być bardzo ostrożni. W takim przypadku pszczoły będą zaciekle bronić swojego miejsca. Jeżeli wyczują w nas zagrożenie, mogą zaatakować. Lepiej nie podchodzić zbyt blisko. Dotyczy to szczególnie osób uczulonych na pszczeli jad.

ZOBACZ: PARK DLA SENIORA POWSTANIE W RZESZOWIE. POZNALIŚMY LOKALIZACJE

Festiwal Roślin w Rzeszowie