Poszukiwani młodzi, kreatywni i chętni działania na rzecz kultury! Rzeszowski Inkubator Kultury ogłosił konkurs grantowy!

i

Autor: Unsplash.com/ Tanya Pro

RIK ogłosił konkurs grantowy! Do zgarnięcia spora suma

2022-02-08 14:49

Rzeszowski Inkubator Kultury zachęca - działajMY! Właśnie pod takim hasłem uruchomiony został konkurs na kulturalne inicjatywy mieszkańców, którzy nie należą do żadnej formalnej organizacji, ale mają zapał do działania i pełną pomysłów głowę. Na ich realizację zdobyć można nawet 1500 zł.

Łącznie do rozdysponowania jest pula liczącą 15000 zł, każda która zgłosi się do konkursu z ciekawym pomysłem będzie mogła zdobyć grant w wysokości 1500 zł. Co więcej, nie trzeba być związanym też z formalną organizacją, nie jest wymagane również doświadczenie w organizacji wydarzenia. Zdobyte pieniądze przeznaczyć można na ciekawe projekty, takiej, jak wystawa, koncert czy warsztaty. Jak podkreślają organizatorzy, konkurs pomóc ma w stawianiu pierwszych kroków w realizowaniu własnych kulturalnych inicjatyw.

- O przyznanie dotacji może ubiegać się minimum trzyosobowa grupa osób pełnoletnich, które w terminie od 1 maja do 30 listopada 2022 roku wspólnie chcą realizować działania kulturalne na rzecz społeczności lokalnej, zwłaszcza mieszkańców Rzeszowa. Nie trzeba przy tym wnosić żadnego finansowego wkładu własnego. Liczą się za to kreatywne pomysły - mówi Katarzyna Madera z Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

CZYTAJ TAKŻE: Nadal nie ogarnęliście Polskiego Ładu? Pomogą w tym urzędnicy KAS i ZUS

Rzeszowski Inkubator Kultury pomoże

RIK służy oczywiście pomocą i wsparciem, będzie organizował też w razie potrzeby spotkania informacyjne, w trakcie których wyłoży przysłowiową „kawę na ławę”. - Organizujemy spotkania informacyjne - bez zbędnego gadania, kawa na ławę, mówimy jak uzupełnić formularz oraz kto może, co może i na co może. Realizatorom oferujemy też opiekę merytoryczną oraz mentoring specjalistów - dodaje Madera. Nabór projektów trwa do 6 marca.

Amerykańscy żołnierze w Jasionce

QUIZ. Jedzenie na literę ... . Z pozoru proste pytania mogą Cię zaskoczyć!

Pytanie 1 z 26
Inaczej kluski, na literę M: