Kazimierz Górski

i

Autor: AKPA

Quiz

Quiz. Ci piłkarze to prawdziwe legendy polskiego futbolu. Rozpoznasz Orłów Górskiego?

2024-06-16 17:45

Kazimierz Górski to legendarny trener, który odpowiada za największe sukcesy polskiej piłki. Przeszedł do historii, a piłkarze, których prowadził, zapadli w pamięć wszystkim Polakom. Jesteście w stanie rozpoznać piłkarzy trenowanych przez Kazimierza Górskiego?

Quiz. Pamiętacie Orłów Górskiego?

Kazimierz Górski niewątpliwie przeszedł do historii. Wszyscy pamiętamy sukcesy prowadzonych przez niego piłkarzy, legendarne powiedzenia, a także bogatą historię życia. To jedna z tych postaci, których trudno nie kojarzyć i trudno nie darzyć wielkim szacunkiem. Wspomnień jest naprawdę dużo, a wszyscy ci, którzy mieli okazję podziwiać go na żywo, urodzili się niewątpliwie w dobrym czasie. Do historii przeszli także piłkarze, którzy pod wodzą wielkiego trenera osiągnęli największe sukcesy w polskiej piłce. Triumf w turnieju olimpijskim w 1972 roku w Monachium oraz trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1974 roku w Niemczech, to wielkie chwile naszego futbolu. 

Jeżeli oglądaliście te sukcesy na żywo, nie powinniście mieć problemu z rozwiązaniem naszego quizu. Jeżeli bacznie przysłuchiwaliście się opowieściom rodziców i dziadków, też poradzicie sobie z odgadnięciem przygotowanych przez nas pytań. Ten quiz to trudne zadanie, ale biorąc pod uwagę, jak dużo mówiło się o Orłach Górskiego w przestrzeni publicznej, to z pewnością zadanie do przejścia. 

Quiz. Czy poznasz piłkarzy z kadry Kazimierza Górskiego?

Pytanie 1 z 13
Jak nazywa się ten piłkarz?

ZOBACZ: NAJPOPULARNIEJSZE IMIONA DLA CHŁOPCÓW W PRL. NOSISZ JEDNO Z NICH?

Tomaszewski futbologia szort 1