Smartfon

i

Autor: pexels.com Przeklęty SMS przychodzi na te telefony. Musisz szybko reagować

Informacje

Przeklęty SMS przychodzi na te telefony. Musisz naprawdę szybko reagować

2024-04-05 7:36

Ta informacja powinna zainteresować wszystkich posiadaczy telefonów z systemem Android. Uważajmy na niebezpiecznego wirusa. Poprzez zainstalowanie szkodliwego oprogramowania, zagrożone mogą być nasze pieniądze.

Dostałeś taką wiadomość? Lepiej bądź czujny i szybko zareaguj

Jeżeli korzystacie z telefonu posiadającego system Android, musicie szczególnie uważać. Jesteście narażeni na szkodliwe działanie nowej wersji trojana o nazwie Vultur. Jego nowa wersja jest jeszcze bardziej niebezpieczna, a co gorsza, potrafi skutecznie ukrywać się na naszych urządzaniach. Zyskała także mechanizmy zdalnej kontroli. Hakerzy wykorzystują metodę smishingu, a także metody socjotechniczne.

Jak działają oszuści? Otrzymujemy wiadomość SMS, w której znajduje się informacja o nieautoryzowanej transakcji na naszym koncie bankowym. Czytamy także, że konieczne jest wyjaśnienie tej sprawy. Jeżeli zdecydujemy się zadzwonić, rozmawiamy z oszustami, którzy zachęcają nas do zainstalowania niebezpiecznego dla nas oprogramowania.

Jak zaznacza portal telepolis.pl, w kolejnej wiadomości otrzymujemy link, który ma rzekomo posłużyć do wyjaśnienia wspomnianej operacji bankowej, a w rzeczywistości, naraża nas na spore problemy. Po zainstalowaniu oprogramowania hakerzy mogą uzyskać zdalny dostęp do naszego telefonu. A to pozwoli im m.in. na pobieranie, przesyłanie, usuwanie i instalowanie plików, blokowanie działań czy wyświetlanie niestandardowych powiadomień.

W skrócie, oszuści będą mieli praktycznie nieograniczony dostęp do naszego urządzenia. Jak nietrudno się domyślić, może to prowadzić do kradzieży danych oraz pieniędzy. Warto zatem zachować szczególną czujność i nie dać się nabrać.

ZOBACZ: Te znaki zodiaku to najlepsi kierowcy

Listen on Spreaker.