Wydarzenia

Protesty rolników na Podkarpaciu. Gdzie 27 lutego utrudnienia?

2024-02-26 14:06

Wielki protest rolników odbędzie się 27 lutego w Warszawie. To tam tego dnia będzie miał miejsce zjazd niemal wszystkich protestujących od dłuższego czasu rolników. Nie oznacza to jednak, że na Podkarpaciu nie dzieje się nic. W województwie podkarpackim rolnicy nadal protestują. Zobacz, gdzie 27 lutego odbędą się protesty na Podkarpaciu.

Wielki protest rolników w Warszawie 27.02.2024

We wtorek 27 lutego rolnicy z całej Polski zjadą się do Warszawy. Dołączą do nich górnicy i leśnicy. Zapowiedziany „Marsz Gwiaździsty” na stolicę to główne i największe 27 lutego wydarzenie w Polsce związane z protestującymi od 9 lutego rolnikami. Nie oznacza to jednak, że trwające w poszczególnych województwach protesty zostaną przerwane. Główne wydarzenie rozpocznie się w Warszawie o godzinie 11.00 pod Pałacem Kultury i Nauki. Następnie przemarsz przejdzie przez te ulice: 

  • ul. Emilii Plater,
  • Al. Jerozolimskimi, przez rondo de Gaulle'a,
  • Nowym Światem,
  • przez pl. Trzech Krzyży,
  • ul. Wiejską,
  • ul. Piękną
  • do Al. Ujazdowskich.

ZOBACZ: Protest rolników w Medyce 20.02.2024

Protesty rolników na Podkarpaciu 27.02.2024

"Marsz Gwiaździsty" rolników w Warszawie nie przerwie kilku trwających od dłuższego czasu protestów na Podkarpaciu. Przypominamy, że nadal trwa protest w Medyce. Rolnicy nieprzerwanie protestują także w miejscowości Durdy w powiecie tarnobrzeskim i taki stan potrwa do 14 marca. Zaś 26 lutego rozpoczął się kilkudniowy protest na drodze krajowej 19 w Barwinku.

Kilkudniowy protest w Barwinku od 26.02 do 29.02

W Barwinku rolnicy od godziny 10.30 ustawili na drodze krajowe nr 19. Przy przejściu granicznym zorganizowano blokadę i uniemożliwiono ruch w obu kierunkach. Przez pierwszą godzinę protestu nie były przepuszczane żadne samochody jadące na Słowację ani ze Słowacji. W związku z tym po obu stronach granicy stoją kolejki czekających na przejazd. Po godzinie blokady, około godz. 11.30, rolnicy zaczęli przepuszczać samochody osobowe, a ciężarówki – po jednej w obu kierunkach.

W Medyce ciągle trwa protest rolników