Ponad 4 tys. nowych miejsc w żłobkach na Podkarpaciu. Do regionu trafi 265 mln zł z Maluch Plus

i

Autor: Pixabay.com

Twoje finanse

Program "Maluch Plus" na Podkarpaciu. Ponad 4 tys. nowych miejsc w żłobkach!

2023-05-08 15:18

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło właśnie wyniki naboru do "Maluch Plus". W ramach rządowego programu powstanie 4194 miejsc w żłobkach oraz miejsc dziennej opieki nad dziećmi do 3. roku życia.

Już wkrótce do kasy województwa podkarpackiego ma trafić dofinansowanie w kwocie prawie 140 mln zł. Z tej sumy aż prawie 130 mln zł trafi do gmin. Pozostała część, czyli prawie 9,5 mln zostanie przekazana podmiotom niepublicznym. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że do 2029 roku na Podkarpaciu ma powstać łącznie 4 194 miejsc dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Najwięcej miejsc w żłobkach zostanie stworzonych w gminach. Ma być ich łącznie 3 392. Pozostałe 802 miejsca będą tworzone przez podmioty niepubliczne.

Dodatkowe pieniądze pójdą na wsparcie istniejących żłobków

Poza wspomnianą wyżej kwotą, na Podkarpacie trafi również dodatkowe ponad 126 mln złotych. Pieniądze te są wsparciem dla funkcjonujących już miejsc opieki nad dziećmi.

Pieniądze będą przysługiwały placówkom, które prowadzą swoją działalność od mniej niż trzech lat. Każdy taki żłobek otrzyma miesięczne wsparcie w wysokości 836 złotych. Łącznie na teren województwa podkarpackiego w ramach rządowego programu "Maluch Plus" trafi 265,3 mln zł

Dzień Kolorów 2023 w bydgoskim Myślęcinku