Browar Leżajsk

Produkcja w browarze Leżajsk tylko do końca sierpnia! Wiemy, jaki plan ma Grupa Żywiec

2023-08-25 15:34

Po ostatnich informacjach na temat Browaru Leżajsk, przekazanych przez wójta gminy Leżajsk, Krzysztofa Sobejko, postanowiliśmy zadać Grupie Żywiec kilka pytań odnoszących się do przyszłości podkarpackiej firmy. Co udało się nam ustalić?

Spis treści

  1. Co dalej w Browarem Leżajsk?
  2. Zwolnienia w Browarze Leżajsk

Co dalej w Browarem Leżajsk?

Co dalej z produkcją piwa w Browarze Leżajsk? Na odpowiedź na to pytanie mieszkańcy Podkarpacia czekają już od miesięcy. Dokładnie od lutego, gdy Grupa Żywiec ogłosiła decyzję o planowanym zamknięciu browaru. Początkowo miało do tego dojść w czerwcu, jednak plan ten został zmieniony. Browar miał działać do końca sierpnia. Co dalej?

„Plan produkcyjny zostanie zrealizowany z końcem sierpnia” – przekazała naszemu reporterowi Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec. „Po zakończeniu produkcji, przy udziale mniejszej grupy pracowników, w zakładzie będą kontynuowane prace umożliwiające utrzymanie technicznej sprawności i bezpieczeństwa browaru, podczas gdy trwają nadal rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Nie będziemy komentować uczestników tych rozmów ani szczegółów ich przebiegu ponieważ są one objęte umowami o zachowaniu poufności”.

Zwolnienia w Browarze Leżajsk

Ilu pracowników jest obecnie zatrudnionych jeszcze w leżajskim browarze? Jak wynika z informacji przekazanych przez przedstawicielkę Grupy Żywiec, podkarpacka firma zatrudnia 78 osób.

W odpowiedzi na pytanie o zwolnienia Brzezińska odpowiedziała:

„Obecnie realizujemy porozumienia podpisane ze związkami zawodowymi, na mocy których pracownicy otrzymują szeroki pakiet odpraw i wsparcia finansowego oraz szkoleniowego w związku z zakończeniem pracy”.

Strajk pod Browarem Leżajsk. Mieszkańcy walczą o zakład

BROWAR za 20 ZŁ? To jest chore! Polacy KLNĄ na wakacyjną DROŻYNĘ ! | Komentery