Pracowite wakacje podlarpackich strażaków. Do pomocy wyjeżdżali blisko 7 tysięcy razy!

i

Autor: pixabay

Pracowite wakacje podkarpackich strażaków. Do pomocy wyjeżdżali blisko 7 tysięcy razy!

2021-09-02 14:50

Średnio co 13 minut podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do pomocy w czasie minionych wakacji. Mundurowi wzywani byli 6600 razy, z czego aż 595 razy do pożarów. Pozostałe interwencje dotyczyły usuwania skutków burz i nawałnic, które przeszły przez Podkarpacie oraz drogowych wypadków. Ale to nie wszystko.

W zdarzeniach, do których podkarpaccy strażacy byli wzywani zginęły 34 osoby. - Pomocy przedmedycznej udzieliliśmy prawie 600 osobom. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy strażacy wzywani byli także do poszukiwań osób, które podczas wypoczynku zniknęły pod wodą. Niestety trzem osobom nie udało się pomóc - mówi Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

CZYTAJ TAKŻE: Jest gorzej niż rok temu. Podkarpacka policja podsumowała wakacje 2021

Byli wśród harcerzy

W trakcie wakacyjnego wypoczynku podkarpaccy strażacy odwiedzali także obozy harcerskie.

- Szkoliliśmy kadrę w zakresie prowadzenia korespondencji i sprawdzania łączności ze służbami ratowniczymi. Mundurowi prowadzili także instruktarze z użycia podręcznego sprzętu gaśniczego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas wizyt sprawdzane były także warunki i organizacja ewakuacji obozowisk - dodaje rzecznik.

Niestety wciąż na Podkarpaciu zdarzają się tacy, co na numer alarmowy dzwonią dla żartu. Takich zgłoszeń tylko w ciągu wakacji było aż 212.

Już ponad pół miliona pszczół w miejskiej pasiecie w Rzeszowie!