policja i sluzba celna

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Praca szuka ludzi! Służba Celno-Skarbowa ma do wypełnienia 29 etatów

2024-06-19 17:00

Służba Celno-Skarbowa na Podkarpaciu szuka chętnych do pracy. Do obsadzenia jest 29 wolnych etatów. Kandydaci mają tydzień na złożenie dokumentów.

Służba Celno-Skarbowa szuka chętnych do pracy

O tym, że rozpoczęła się rekrutacja poinformowała w środę podkom. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. „Przewidywane miejsca pełnienia służby to Oddział Celny w Medyce, gdzie czeka 14 etatów oraz Oddział Celny w Krościenku i tam jest 15 etatów” – przekazała Chabowska.

Funkcjonariusze na co dzień będą zajmować się zwalczaniem nielegalnego hazardu, przemytu, wyłudzeń podatku VAT, kontrolować transport oraz współpracować ze służbami celnymi innych państw.

Wynagrodzenie zasadnicze początkującego funkcjonariusza wynosi 5 724 zł brutto, ale są dodatkowe świadczenia za stopień, wysługę lat, pracę w godzinach nocnych oraz nagrody i świadczenia socjalne.

Od kandydatów wymagane jest posiadanie obywatelstwa polskiego, zaświadczenie o niekaralności, wykształcenie co najmniej średnie i dobry stan zdrowia. Oprócz rozmowy kwalifikacyjnej czeka ich m.in test wiedzy, psychologiczny i sprawności fizycznej.

Przygotowanie do służby trwa dwa lata i kończy się egzaminem z wybranego języka obcego oraz trzymiesięcznym kursem zawodowym w ośrodku szkoleniowym Krajowej Szkoły Skarbowości. W ramach służby przygotowawczej funkcjonariusz uczestniczy w podstawowym kursie z zakresu taktyki i techniki interwencji oraz w podstawowym kursie strzeleckim.

Wykaz wszystkich dokumentów i szczegółowe kryteria naboru można znaleźć na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Maskotka z niespodzianką na granicy. Cedra ucieszyła się, przemytnik mniej

Zobacz naszą galerię!

Pożar centrum handlowego przy Marywilskiej 44. Strażacy przez wiele godzin gasili szalejący żywioł