Hercules

i

Autor: pixabay.com Potężny Hercules znów wylądował w Krośnie. Historyczne wydarzenie po 24 latach

Informacje

Potężny Hercules znów wylądował w Krośnie. Historyczne wydarzenie po 24 latach

2023-10-26 12:37

Potężny Hercules znów wylądował na krośnieńskim lotnisku. Po ponad 24 latach w Krośnie po raz kolejny pojawił się wojskowy samolot Lockheed C-130 Hercules. Ten widok robi wrażenie.

Hercules po 24 latach znów wylądował w Krośnie!

24 października z pewnością zapisze się w historii podkarpackiego lotnictwa. Na lotnisku w Krośnie wylądował wojskowy samolot Lockheed C-130 Hercules. Historia zatoczyła więc koło, gdyż takie zdarzenie miało już miejsce w 1999 roku. To historyczna chwila także z innego względu. Było to pierwsze lądowanie statku powietrznego o tak dużych rozmiarach na betonowym pasie.

Samolot Lockheed C-130 Hercules przyleciał do Krosna z Powidza. Z Krakowa, gdzie zaliczył międzylądowanie, zabrał skoczków, których wypuścił tuż przed lądowaniem. Potężny obiekt należy do Polskich Sił Powietrznych. Ma on rozpiętość ponad 40 metrów i wysokość 11 metrów. Wrażenie robi także jego waga, która wynosi prawie 35 ton. Maksymalna prędkość, z jaką przemieszczać się może Hercules, to 600 km/h. Samolot potrafi osiągnąć wysokość do 10 kilometrów nad ziemią.

ZOBACZ: MIAŁ W DOMU MATERIAŁY WYBUCHOWE, GRANATY I BROŃ. GROZI MU WIĘZIENIE

Chrcynno — katastrofa samolotu. Maszyna wbiła się w hangar