Potężny chłód wkroczy do Polski. Mróz możliwy nawet za dnia! Spadnie śnieg?

i

Autor: wxcharts.com/Canva.com

Potężne ochłodzenie w Polsce. Mróz możliwy nawet za dnia! Spadnie śnieg?

2022-11-15 8:04

Silny mróz ze wschodu nadciąga do Polski. Jeszcze w tym tygodniu 14-20 listopada odczujemy duże ochłodzenie. Temperatury spadną poniżej zera, szczególnie nocą. Możliwe są także pierwsze opady śniegu. Kończy się słoneczna jesień, a powoli zaczyna zima. W najbliższych dniach poczujemy jej pierwszy podmuch.

Pierwszy atak zimy w Polsce w 2022 roku odczujemy już w połowie tygodnia. Nocami temperatury spadną poniżej zera, ale niskie temperatury będą notowane także w ciągu dnia. Jak informuje portal fanipogody.pl w nocy ze środy na czwartek silniejsze przymrozki zauważymy we wschodniej części Polski. - Nie będzie to jeszcze mróz silny, jednak w połowie tygodnia rozpocznie się silne ochłodzenie. Bardzo chłodna będzie noc z czwartku na piątek i piątkowy poranek. Na wschodzie kraju temperatury spadną do -8 stopni, lokalnie jestem pewien, że termometry wskażą -10 stopni Celsjusza na obszarze naszego kraju. Na wschodzie Polski mróz może być od piątku całodobowy. Podczas gdy nocami temperatury na wschodzie spadać mogą do -10 stopni, w dzień mróz będzie lekki, ale jednak – informują eksperci z fanipogody.pl.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2022

Silny mróz nadciąga do Polski. Spadnie śnieg?

Duże ochłodzenie nadciąga do Polski ze wschodu, znad Rosji. Pierwszy atak zimy w tym roku będzie najbardziej odczuwalny we wschodniej i północno-wschodniej części Polski. Spadek temperatury widoczny jest w prognozach od najbliższej środy 16 listopada do 22 listopada. Niewykluczone, że taki stan zostanie z nami do końca miesiąca.

- Podczas gdy temperatura nocami spadać będzie nawet w okolice -10 stopni, mróz na wschodzie kraju utrzymywał będzie się również za dnia. Termometry od czwartku do przyszłego tygodnia w dzień na wschodzie kraju wskazywać mogą nawet w okolicach -2 stopni Celsjusza – czytamy.

Atak zimy w Polsce. Czy spadnie śnieg?

Eksperci z portalu dobrapogoda24.pl donoszą z kolei, że możemy spodziewać się nawet opadów śniegu.

- Przymrozki i mróz staną się częstym zjawiskiem w nocy na sporym obszarze kraju, ale i w dzień zanotujemy miejscami, szczególnie na północnym wschodzie pierwszy całodobowy mróz. Spadnie również pierwszy śnieg w co najmniej kilku regionach. Będzie więc pierwszy epizod zimowy, a termicznie czeka nas przedzimie – informują.