Ruszył montaż świątecznego oświetlenia w Rzeszowie. Choinka już na Rynku! [ZDJĘCIA]

2022-11-14 9:39

W poniedziałek ruszył montaż świątecznego oświetlenia w Rzeszowie. Z rana na rzeszowskim Rynku pojawiła się choinka i pracownicy firmy, którzy zadbają o jej montaż. Zdobienie miasta potrwa do końca listopada. W tym roku ozdoby będą zdobił centrum miasta o dwa tygodnie krócej niż każdego poprzedniego roku.

Ruszył montaż świątecznego ozdobienia w Rzeszowie. Na Rynku pojawiły się elementy choinki. - Tegoroczna będzie miała ponad 16 metrów wysokości i ozdobiona będzie m.in. złotymi i srebrnymi bombkami. Choinkę zwieńczy złota gwiazda, która będzie miała średnicę 1,5 metra. W ubiegłych latach dużą atrakcją Rynku były świetlne elementy przestrzenne takie jak np. autobus. Tej zimy najmłodszych przyciągać będzie podświetlana karuzela z siedziskami w formie łabędzi – informuje Urząd Miasta.

Co więcej, „latarnie znajdujące się na ulicach Kościuszki i Mickiewicza ozdobią podświetlane rozety w kolorze złotym, ulicę Grunwaldzką rozświetlać będą złote stroiki z „płonącą świecą” a na ul. 3 Maja dekoracje będą miały kształt ostrokrzewu ozdobionego bombkami. Na tej ostatniej ulicy uwagę spacerujących przyciągać będzie wolnostojąca dekoracja w formie świątecznego prezentu” - dodają urzędnicy.

"Na skwerze Górskiego, w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Słowackiego i Króla Kazimierza pojawią się z kolei dwa renifery. Tradycyjnie już wjeżdżających do Rzeszowa od strony Warszawy i Lublina witać będzie świetlny napis „Rzeszów” wzbogacony o akcenty świąteczne – choinki i jelonki" – czytamy w komunikacie.

Fortepian zewnętrzny wrócił na rzeszowski Rynek

Montaż świątecznego oświetlenia potrwa do końca miesiąca

Montaż świątecznych ozdób rozpoczął się w poniedziałek 14 listopada i będzie trwał do końca miesiąca.

- Inauguracja świątecznego oświetlenia zaplanowana jest na 1 grudnia. W tym roku oświetlenie będzie zdobić rzeszowskie ulice, place i mosty o dwa tygodnie krócej niż w latach ubiegłych, demontaż rozpocznie się już w połowie stycznia. Dzięki temu uda się zaoszczędzić ok. 400 tys. zł. - informuje Urząd Miasta.

Świąteczne Miasteczko na Rynku w Rzeszowie

W 2022 roku na Ryku w Rzeszowie również pojawi się Świąteczne Miasteczko. Wśród atrakcji znajdziemy domek Mikołaja, będzie też bożonarodzeniowy jarmark z rękodziełem i jedzeniem. Co więcej? Dla mieszkańców przygotowane zostaną też: snowtubing, koło młyńskie oraz mnóstwo warsztatów dla najmłodszych, koncertów, wieczorów z DJ-em. Inauguracja Świątecznego Miasteczka zaplanowana jest na 3 grudnia. Tego dnia w Miasteczku pojawi się Św. Mikołaj.