Policja

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Popis 24-latka. Ukradł alkohol, zniszczył drzwi sklepu i groził pracownicy metalową rurką

2023-09-18 14:22

Policjanci z Kolbuszowej zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który ukradł ze sklepu dwie butelki alkoholu, groził pracownicy metalową rurką, a uciekając uszkodził drzwi. Sąd zdecydował, że sprawca – recydywista najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Mężczyzna ukradł alkohol w Kolbuszowej

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w jednym ze sklepów w Kolbuszowej. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży. Jak zeznała pracownica marketu, tuż przed zamknięciem wszedł mężczyzna, który zabrał z półki dwie butelki alkoholu i nie płacąc za towar, chciał wyjść ze sklepu.

– Kiedy kobieta zwróciła mu uwagę, zagroził jej metalową rurką, a następnie siłą otworzył drzwi, uszkadzając je i uciekł – przekazała w poniedziałek nadkom. Jolanta Skubisz-Tęcza z komendy policji w Kolbuszowej. Wartość skradzionego alkoholu i uszkodzonych drzwi oszacowano na około 1000 złotych.

Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że sprawcą był 24-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Okazało się, że tego samego dnia, mężczyzna był już w tym samym sklepie i wtedy ukradł towar o łącznej wartości ponad 700 złotych. Policjanci ustalili, że w obydwu przypadkach 24-latek działał z pomocą dwóch innych osób.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, w 2022 roku był prawomocnie skazany za podobne przestępstwo. Dlatego usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Decyzją sądu 24-latek został aresztowany na trzy miesiące.

Robisz te pozornie niewinne rzeczy? Możesz dostać mandat albo wezwanie do sądu

Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa