Polski Bon Turystyczny: Przedsiębiorcy turystyczni już mogą zgłaszać się do programu. Jak? ZUS wyjaśnia

i

Autor: Pixabay

Polski Bon Turystyczny: Przedsiębiorcy turystyczni już mogą zgłaszać się do programu. Jak? ZUS wyjaśnia

2020-07-31 7:27

Polacy otrzymają 500 złotych na wakacje. Bon jest elektroniczny i można go wydać w miejscach uczestniczących w programie. Przedsiębiorcy i organizacje pożytku publicznego już mogą zgłaszać się do programu Polski Bon Turystyczny. Jak to zrobić? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Polski Bon Turystyczny: Przedsiębiorcy już mogą zgłaszać się do udziału

Polski Bon Turtystyczny zakłada bon wysokości 500 złotych na każde dziecko, który można realizować w formie elektronicznej w wybranych miejscach. Przedsiębiorcy, którzy chcą, by można było płacić u nich właśnie takim bonem już mogą przystąpić do programu.

Polski Bon Turystyczny: Jak zgłosić swoją firmę?

Do przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny potrzebny jest profil na PUE ZUS. Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, mogą za pośrednictwem PUE ZUS złożyć „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny”(PBT), dzięki czemu zostaną wpisane na listę podmiotów turystycznych uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu.

Oświadczenie PBT można przekazać wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem PUE ZUS. Oświadczenie jest dostępne w roli [Ogólny], w menu bocznym, w zakładce [Podmiot turystyczny].

Osoba, która złoży oświadczenie zostanie managerem podmiotu turystycznego na PUE ZUS. W roli [Ogólny], w zakładce [Podmiot Turystyczny] [Lista podmiotów turystycznych] manager może dodać kolejnych managerów do obsługi podmiotu turystycznego.

Aktualnie manager ma również możliwość:

  • zmiany danych podmiotu turystycznego,
  • złożenia rezygnacji z udziału w programie,
  • ponownej rejestracji podmiotu turystycznego po rezygnacji,
  • dodania lub usunięcia recepcjonisty czyli osoby obsługującej płatności bonem.

Polska jest nudna? A te atrakcje turystyczne na pewno znasz? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Największy pałac przed powstaniem Wersalu to:
Zamek Krzyżtopór

Polski Bon Turystyczny: Komu się należy?

"Bon turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Świadczenie w formie bonu będzie przysługiwać osobom pobierającym świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu Rodzina 500+. Bon turystyczny wynosi 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowo 500 zł na dziecko niepełnosprawne - wyjaśnia prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Polski Bon Turystyczny: Jak otrzymać? Jak złożyć wniosek?

Co ważne, by otrzymać bon, nie trzeba składać żadnego wniosku. Wystarczy go aktywować na platformie PUE ZUS.

Więcej informacji znajdziesz w artykule poniżej:

Bon turystyczny: Do kiedy ważny?


Za pomocą bonu Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Posłuchaj o powodach dka których warto jeść zupę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Stadion Śląski świętuje 64. urodziny