Od 1 sierpnia już można aktywować bon turystyczny. Jak? Czy trzeba złożyć wniosek?

i

Autor: Pixabay Bon turystyczny 2020. ZUS podsumowuje pierwsze godziny programu! Te dane WBIJAJĄ w fotel!

Od 1 sierpnia już można aktywować bon turystyczny. Jak? Czy trzeba złożyć wniosek?

2020-08-04 7:43

Dokładnie w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia będzie można aktywować Polski Bon Turystyczny. Jak aktywować bon turystyczny? Czy trzeba składać wniosek o przyznanie bonu na wakacje? Jak dostać pieniądze na wakacje? ZUS wyjaśnia.

Aktualizacja (31 sierpnia): Kiedy można aktywować bon turystyczny?

Już wiadomo, od kiedy można aktywować bon turystyczny. 

Od północy, z 31 lipca na 1 sierpnia, rodzice będą mogli otrzymać bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, podając swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

Bon w postaci elektronicznego dokumentu będzie można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem turystycznym.

Polski Bon Turystyczny: Komu przysługuje?

To już pewne - Polacy otrzymają 500 złotych na wakacje. Komu przysługuje bon na wakacje?

"Bon turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Świadczenie w formie bonu będzie przysługiwać osobom pobierającym świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu Rodzina 500+. Bon turystyczny wynosi 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowo 500 zł na dziecko niepełnosprawne - wyjaśnia prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Bon turystyczny: Jak złożyć wniosek?

Co ważne, osoby uprawnione do otrzymania bonu nie muszą składać żadnych dodatkowych wniosków. Trzeba jednak zalokować sie na platformie PUE ZUS i aktywować bon, którego numer będzie wysłany telefonicznie lub drogą mailową:

"Bon turystyczny będzie dostępny wyłącznie w postaci elektronicznej. Aby z niego skorzystać, osoba uprawniona będzie musiała założyć profil na PUE ZUS, zalogować się i aktywować bon. ZUS przekaże bon za pomocą SMS na wskazany numer telefonu lub drogą e-mailową. Również płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne będą dokonywane za pomocą PUE" - precyzuje Uścińska.

Bon turystyczny: Do kiedy ważny?

Za pomocą bonu Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Czyja to łapa? Spróbuj rozpoznać, do jakiego zwierzaka należy

Pytanie 1 z 13
Na początek coś prostego. Słodkie łapki należą do...
Kot

Platforma Usług Elektronicznych (PUE): Co to jest?

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) jest wygodnym i bezpłatnym narzędziem, które ułatwia kontakty z ZUS. Dzięki niej przez Internet możemy załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, np. złożyć wnioski i dokumenty drogą elektroniczną, umówić się na wizytę w ZUS. Platforma umożliwia też wgląd do danych zgromadzonych w ZUS, zadawanie pytań i uzyskiwanie odpowiedzi.

W PUE można znaleźć wnioski o świadczenie postojowe, dodatek solidarnościowy, „dobry start”, informację o stanie konta
w ZUS, symulację hipotetycznej emerytury, czy podgląd wystawionych zwolnień lekarskich, a wkrótce także aktywować bon turystyczny.

Posłuchaj, jakie są przyczyny i objawy palca trzaskającego. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pierwszy w Polsce datkomat w kościele.