Nowe przepisy w ruchu drogowym. Lubelska policja wyjeżdża na drogi [AUDIO]

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Policjanci podsumowali długi czerwcowy weekend. Doszło do kilkudziesięciu wypadków

2021-06-07 14:29

Policjanci podsumowali długi czerwcowy weekend i związane z nim policyjne działania. Podczas wydłużonego weekendu, na podkarpackich drogach doszło do 29 wypadków, dwie osoby zginęły, a 32 zostały ranne. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 59 nietrzeźwym kierowcom.

Tegoroczny długi weekend trwał od środy do niedzieli, 6 czerwca. W czasie działań na drogach Podkarpacia odnotowaliśmy 29 wypadków, w których 32 osoby zostały ranne. Dwie osoby zginęły. Dodatkowo podczas kilku dni na drogi wyjechało kilkudziesięciu pijanych kierowców. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 59 nietrzeźwym kierowcom.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Akcja znakowania rowerów już w tę środę! Kto może przyprowadzić swój rower?

Doszło do dwóch tragicznych wypadków

Podczas przedłużonego weekendu na drogach naszego regionu doszło do dwóch tragicznych wypadków. Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Rzeszowie na ul. Sikorskiego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych zginął 17-letni rowerzysta. Natomiast wczoraj w Czudcu w zderzeniu z samochodem osobowym śmierć poniósł kierujący jednośladem.

W ubiegłym roku podczas długiego czerwcowego weekendu, na drogach województwa doszło do 18 wypadków, dwie osoby zginęły, a 24 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 61 nietrzeźwych kierowców.

Drogowskazy: o trudnej walce o klimat na Ziemi. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Rzeszów. 19-latek zabił swoją 18-letnią dziewczynę
Sonda
Kto powinien wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie?