Policja na jubileuszu marszałka Podkarpaci. Sprawdzali trzeźwość zarządu województwa

i

Autor: Fot. Anna Magda/Podkarpackie - serwis samorządu województwa/Facebook

Wydarzenia

Policja na jubileuszu marszałka Podkarpacia. Sprawdzali trzeźwość zarządu województwa

2023-05-30 9:20

W trakcie poniedziałkowej sesji sejmiku województwa podkarpackiego marszałek regionu Władysław Ortyl świętował swoje 10-lecie na tym stanowisku. Jubileusz został zakłócony wizytą policji, która została wezwana, aby sprawdzić stan trzeźwości zarządu województwa, w tym Ortyla. Badanie alkomatem dało wynik negatywny.

Spis treści

  1. Niespodziewani goście na jubileuszu marszałka Podkarpacia
  2. Policja wezwana na jubileusz marszałka Podkarpacia

Niespodziewani goście na jubileuszu marszałka Podkarpacia

W trakcie sesji wyświetlony został m.in. film przypominający najważniejsze wydarzenia na Podkarpaciu z ostatnich 10 lat, kiedy regionem rządzi Ortyl. – Minione 10 lat to czas wielu wyzwań i ciężkiej pracy, kolejnych zarządów województwa oraz kadencji samorządu województwa. Nasz region w tym czasie bardzo się zmienił i jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem mieć w tych zmianach swój udział oraz wpływ – mówił marszałek w czasie swojego jubileuszu, na którym chwilę później zawitali policjanci z alkomatami gotowymi do działania. 

Policja wezwana na jubileusz marszałka Podkarpacia

Po kilku godzinach trwania sesji przewodniczący sejmiku zarządził przerwę. Powody zarządzenia przerwy wyjaśnił wicemarszałek województwa Piotr Pilch, który powiedział, że wezwana została policji, aby sprawdzić stan trzeźwości jego, marszałka Ortyla oraz wicemarszałek Ewy Draus.

Po przerwie Pilch powiedział, że badanie alkomatem u wszystkich sprawdzonych osób wykazało „zero”. Podał, że policja została wezwana przez obecnych w czasie sesji Małgorzatę Zych i Jacka Ćwięka (oboje są związani z Konfederacją). Pilch zapowiedział, że rozważy kroki prawne wobec tych osób.

Wszystko zaczęło się od radnego Jacka Kotuli (radny niezrzeszony), których chciał abym chuchnął. Kiedy odmówiłem, powiedział, że dzwoni po policję – powiedział Ortyl.

ZOBACZ: Tutaj na Podkarpaciu najwięcej osób pobiera 500 plus. Kwoty robią wrażenie!

Kremówkowe szaleństwo na rzeszowskim rynku