Pola Matuszek

i

Autor: Pola walczy z SMA/Facebook Nowe informacje w sprawie Poli chorej na SMA.

Informacje

Pola Matuszek wraca do rehabilitacji. „Robimy co w naszej mocy”

2024-03-18 10:01

Losem Poli Matuszek żyjemy od wielu miesięcy. Dziewczynka, która choruje na SMA, wciąż nie ma w życiu łatwo. Z niepokojem czekamy na kolejne informacje od rodziców dziewczynki, którzy prowadzą profil w mediach społecznościowych poświęcony córce.

Chora na SMA Pola wraca do rehabilitacji. Co słychać u dziewczynki?

Pola Matuszek wciąż dzielnie walczy z chorobą, która zdecydowanie utrudnia jej dzieciństwo. Codzienne zmagania z pewnością nie należą do łatwych, a los zdecydowanie nie oszczędza dzielnej dziewczynki. W grudniu, po 11 miesiącach od zebrania odpowiedniej kwoty na jeden z najdroższych leków świata, Pola mogła w końcu przyjąć preparat. Warty kilka milionów złotych lek musiał czekać na małą dziewczynkę, ponieważ od stycznia, gdy ogłoszono koniec zbiórki do tego momentu przytrafiły się przykre chwile. Kilka miesięcy temu Pola zadławiła się, a jej stan nie był na tyle dobry, aby mogła dostać lek. Mimo to walczyła a razem z nią jej rodzice, którzy mocno wierzyli, że „ten” dzień nadejdzie. Razem z nimi na dobre wieści czekało mnóstwo osób.

W ostatnich dniach na profilu prowadzonym przez rodziców dziewczynki pojawił się nowy post, z którego dowiadujemy się najnowszych informacji o stanie zdrowia Poli. Cześć TeamPoli. Ostatnio dopadło mnie przeziębienie, stąd konieczna była przerwa w rehabilitacji, ale już wróciliśmy do zajęć. Za mną tydzień pracy skupionej głównie na moich zaburzeniach połykania – przekazują rodzice dziewczynki.

Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne ważne wydarzenia w życiu dziewczynki. Pola wraz z rodzicami mocno walczy o powrót do zdrowia. Robimy co w naszej mocy bym mogła zacząć znów przełykać, ale czy tak się stanie nie wiemy. Dzisiaj zakończyliśmy tygodniowy turnus elektrostymulacji Vitalstim, a także poznaliśmy nowego osteopatę, który na pewno dołączy do grona naszych stałych terapeutów . Poza tym planowana kontrola u neurologa i możemy wracać do domu – kończą pozytywnie rodzice Poli.

Rodzice Poli przypominają także, że cały czas można wspierać dziewczynkę, poprzez przekazanie swojego 1,5 procent podatku na rehabilitację. Szczegóły znajdziemy na profilu facebookowym.

Nasze wizyty są możliwe dzięki waszemu 1.5 % podatku, za który dziękujemy Wam z całego serca. Numer: KRS 0000396361. Cel szczegółowy: 0199349 Pola – czytamy.

ZOBACZ: OTO ZWROTY, KTÓRYCH UŻYWAJĄ OSOBY INTELIGENTNE

Od 20 lat adoptuje nieuleczalnie chore dzieci. "Rozmawiam z nimi, nawet jak mnie nie słyszą"