Powrót upałów w tym tygodniu! Będzie upalnie i burzowo!

i

Autor: Pixabay

Powrót FALI UPAŁÓW już w tym tygodniu! Będzie GORĄCO i burzowo!

2021-08-09 9:10

Powrót upałów zapowiadany jest już na ten tydzień. Po chłodnym i deszczowym początku sierpnia pogoda wraca do normy. Przed nami typowe wakacyjne temperatury, ale nie oznacza to, że nie będzie deszczowo. Początek tego tygodnia to przeważnie deszcz, ale nie zabraknie miejsc, w których mocniej zaświeci słońce. Upały prognozowane są w drugiej części tygodnia.

Po chłodniejszym początku sierpnia nadeszła pora na powrót wakacyjnej temperatury! Ocieplenie mogliśmy odczuć już w sobotę 7 sierpnia. Ten dzień był pierwszym od ponad tygodnia, gdzie nad Polską na dłużej zawitała słoneczna pogoda. Temperatura w przeważającej części kraju oscylowała pomiędzy 23-27 stopni. I taki trend wzrostowy ma z nami pozostać. Oczywiście upalne dni będą przeplatane intensywnymi opadami deszczu. Prawdziwy przełom pogodowy czeka nas za kilka dni, dopiero między 13-14 sierpnia. Jaka będzie pogoda w tym tygodniu? Czekają nas przelotne zachmurzenia, ale według synoptyków, możemy spodziewać się w większości słonecznych dni. Możliwe deszcze i burze zapowiadane są na wtorek i środę. Według prognoz popadać może w centralnej Polsce. Poniedziałek przywitał Polaków z temperaturą maksymalną do 26 stopni. Jak reszta tygodnia? Kiedy zrobi się wakacyjnie?

Spis treści

  1. Powrót upałów w tym tygodniu!
  2. Powrót upałów w tym tygodniu! Powrót wakacyjnej aury
  3.  Powrót upałów w tym tygodniu! Weekend upalny i burzowy

CZYTAJ TAKŻE: Pożary w Turcji: polscy strażacy wykonali kilkadziesiąt zrzutów wody. Sytuacja nadal nie jest opanowana [ZDJĘCIA, FILM]

Powrót upałów w tym tygodniu!

Początek tygodnia to powolny powrót cieplejszej temperatury. W poniedziałek w kraju prognozuje się zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże z przelotnym deszczem. Burze mogą wystąpić na północy. Jaka temperatura? Maksymalnie od 21 st., 22 st. na północy do 25 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 20 do 23 st. We wtorek i środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna nieco wyższa niż w poniedziałek: od 22 st., 23 st. na północy do 26 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 22 do 24 st.

Powrót upałów w tym tygodniu! Powrót wakacyjnej aury

W czwartek i piątek przestanie padać, a my będziemy mogli odpocząć od deszczowej aury. Te dwa dni przyniosą nam również stabilizacje wysokiej temperatury, która wyraźnie podskoczy dopiero na weekendzie. Według prognoz synoptyków w czwartek i piątek w Polsce termometry wskażą od 21 stopni w Olsztynie do 25 stopni we Wrocławiu. W piątek będzie cieplej! Na zachodzie Polski od 25 do 26 stopni. Za to na wschodzie od 22 do 24 stopni.

 Powrót upałów w tym tygodniu! Weekend upalny i burzowy

Podczas weekendu prognozowane są deszcze i burze. Te głównie mogą pojawić się w centralnej i w południowej części Polski. Z wysokiej, wręcz upalnej temperatury skorzystają mieszkańcy województw: lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie, gdzie termometry wskażą nawet 31 stopni. W pozostałej części kraju również będzie ciepło! Od 25 do 28 stopni. A jak niedziela? W ostatni dzień tygodnia termometry wskażą 22 stopnie – to na południu i północy. Pozostałe regiony będą cieszyć się z temperatury od 23 do 28 stopni.

Polscy medaliści olimpijscy wrócili do ojczyzny! Wzruszające sceny na Okęciu
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?