Wizualizacja hali sportowe w Łańcucie

i

Autor: fot. Starostwo powiatowe w Łańcucie

Podpisano umowę na budowę hali sportowej w Łańcucie. Całość pochłonie ponad 20 milionów złotych

2022-11-24 15:14

Wczoraj (23 listopada) w budynku Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę nowej hali sportowej. Ta według planu ma stanąć przy Zespole Szkół nr 1. Całość będzie kosztowała ponad 20 milionów złotych.

To już pewne. Będzie nowa hala sportowa na terenie Łańcuta. Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego została podpisana umowa na budowę nowego kompleksu. A z niego w przyszłości będą mogły skorzystać dzieci uczące się w Zespole Szkół nr 1 i 3.  Już w 2021 roku stworzono pierwsze projekty i symulacje finansowe nowego obiektu. Ostatecznie jednak plany trzeba było pozmieniać z uwagi na wciąż rosnące ceny, szalejącą inflację i niespokojną sytuację. Po uwzględnieniu wszystkich podwyżek można było przystąpić do ogłoszenia przetargu. Ostatecznie udało się wybrać firmę, która zaprojektuje, a następnie zbuduje kompletny obiekt sportowo-rekreacyjny.

Ogrzewanie hybrydowe, czyli kilka źródeł ciepła w domu bez smogu. Czy warto?

Budowa hali sportowej – co w środku?

Finalnie w ramach budowy nowej hali sportowej ma powstać sala gimnastyczna, siłownia, trzy zupełnie nowe sale lekcyjne, pokój nauczycielski, pomieszczenia dla trenerów, szatnie, łazienki oraz pomieszczenia gospodarcze.

Budowa według wstępnych planów ma zakończyć się za dwa lata od daty podpisania umowy, której wartość to blisko 22 mln zł. Z czego ponad 11 milionów to kwota, jaką udało się pozyskać z rządowego Funduszu Polski Ład.