Akt oskarżenia

i

Autor: Podkarpacka Policja Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszała Agnieszka P, która w lipcu ubiegłego roku podpaliła swojego męża.

Informacje

Podpaliła męża łatwopalną cieczą. Ciąg dalszy dramatu z Niska

2024-06-13 17:05

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi Agnieszce P., która w lipcu ubiegłego roku oblała swojego męża łatwopalną cieszą, a następnie podpaliła. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Kobieta nie przyznała się do winy.

53-latka, która podpaliła swojego męża usłyszała zarzuty

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszała Agnieszka P, która w lipcu ubiegłego roku w Nisku oblała swojego męża substancją łatwopalną, a następnie podpaliła.

Agnieszka P. usłyszała zarzut zabójstwa dokonanego poprzez podpalenie swojego męża za pomocą substancji łatwopalnej. Zachowanie to zostało zakwalifikowane przez prokuratora jako popełnione ze szczególnym okrucieństwem – mówi nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, Andrzej Dubiel.

Jest to tak zwane zabójstwo kwalifikowane. W myśl przepisów obowiązujących w dniu popełniania przestępstwa, za ten czyn 53-latce grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 12 lat. Kobieta może także usłyszeć wyrok dożywocia.

Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Składała obszerne wyjaśnienia, które były jednak sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym – dodaje Andrzej Dubiel.

W toku prowadzonego śledztwa, prokurator dopuścił do przebadania kobiety przez dwóch lekarzy psychiatrów. Z wydanej opinii wynika, że podejrzana Agnieszka P. jest osobą poczytalną, a więc może w pełni odpowiadać za zarzucane jej przestępstwo – podkreśla rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

ZOBACZ: HUNTER BIDEN UZNANY ZA WINNEGO! SYN PREZYDENTA USA ZOSTANIE SKAZANY

Dariusz W. zginął od ciosów nożem. Jego żona oskarżona o zabójstwo