PODKARPACKIE: Tragiczny wypadek w Jelnej! Nie żyje 25-latek

2020-10-31 10:31 wk
PODKARPACKIE: Tragiczny wypadek w Jelnej! Nie żyje 25-latek
Autor: Pixabay.com

Do potrącenia młodego mężczyzny doszło dzisiaj w nocy. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Kierowca osobówki w chwili zdarzenia był trzeźwy .

Jak informuje podkarpacka policja- Do wypadku doszło dziś po godz. 2 w nocy, na drodze krajowej nr 77  w miejscowości Jelna. Kierujący fiatem ducato jadąc w stronę Leżajska potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Życia kierującego jednośladem nie udało się uratować.

Potrącony mężczyzna to mieszkaniec powiatu leżajskiego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowały służby. W chwili wypadku kierowca fiata był trzeźwy. Trwa teraz ustalanie przyczyn tego tragicznego zdarzenia. Przez kilka godzin ruch na tej trasie by utrudniony, policja kierowała auta na objazdy.

Mundurowi przypominają - w okresie jesiennym, kiedy na drogach leża liście, czasem zmoknięte przez deszcz drga hamowania znacznie się wydłuża. Rowerzyści zaś powinni pamiętać o prawidłowym i widocznym oświetleniu roweru, a także o odblaskach. Te sprawią, że dla jadącego z tyłu lub z przeciwka kierowcy będziemy widoczni z odległości nawet 150-200 m. To pozwoli na właściwą reakcję i wykonanie bezpiecznego manewru.

Zamieszki na rondzie de Gaulle'a
Posłuchaj, jak oczyścić organizm. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.