PODKARPACKIE: Dzisiaj lepiej będzie zostać w domu!

2020-03-20 11:12 wk
PODKARPACKIE: Dzisiaj lepiej będzie zostać w domu!
Autor: Pixabay.com

Nie tylko przez apele lekarzy i rządu związane z koronawirusem, ale również przez złą jakość powietrza. Państwowy Monitoring Środowiska prognozuje dzisiaj w części powiatów w naszym regionie podwyższone stężenie pyłu PM 10.

Siedemnaście przypadków potwierdzonych, pod nadzorem pozostaje już ponad 5 tysięcy osób, a wobec niemal 4,5 tysiąca mieszkańców regionu wydana jest decyzja o pozostawianiu w kwarantannie- to najświeższe dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dotyczące koronawirusa na Podkarpaciu.

Dzisiaj jednak nie tylko on powinien zatrzymać Was w domu, ale również zła jakość powietrza. Państwowy Monitoring Środowiska prognozuje dzisiaj w powiatach rzeszowskim, jasielskim, strzyżowskim, dębickim, krośnieńskim oraz ropczycko-sędziszowskim podwyższone stężenie pyłu PM10.

Tym samym wychodzić nie powinny osoby starsze, kobiety w ciąży, dzieci, a także osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób sercowo-naczyniowych, chorób układu oddechowego czy też z rozpoznaną chorobą nowotworową oraz ozdrowieńcy. Odczuwać możecie pogorszenie samopoczucia np. uczucie bólu w klatce piersiowej, kaszel, brak tchu czy znużenie. Ograniczyć należy też palenie w kominku oraz wietrzenie pomieszczeń.