PODKARPACKIE: Burze na Podkarpaciu wczoraj. Jak wygląda sytuacja w regionie?

2020-06-30 9:00 wk
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Weronika Kasza

Blisko 180 interwencji strażaków, ponad 2300 odbiorców bez prądu. To skutki burz i deszczów, które przeszły wczoraj nad regionem.

Sporo awarii było na liniach średniego napięcia w rejonie powiatów krośnieńskiego i jasielskiego. Zerwanych było w sumie 8 linii. Jak mówi Łukasz Boczar, rzecznik PGE Obrót– Usunięto już zdecydowaną większość awarii. Został tylko jedne odcinek na linii średniego napięcia, jedna stacja transformatorowa, około 30 odbiorców czeka na wznowienia dostaw energii elektrycznej. Ta awaria w ciągu najbliższych godzin powinna zostać usunięta.

Ze skutkami ulewnych deszczów walczyli też strażacy. Do pomocy, gna przykład przy wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń byli wzywani około 100 razy. Najwięcej interwencji odnotowali w powiecie przemyskim. Pracy nie brakowało również w powiatach: krośnieńskim, jasielskim, przeworskim i lubaczowskim.

Dzisiaj na szczęście aura ma być bardziej łaskawa. Uważać jednak trzeba będzie nadal na wezbrane stany wód. Te po wczorajszych deszczach jeszcze w niektórych miejscach mogą być podwyższone i sięgać dzisiaj stanów ostrzegawczych.

Gigantyczna ulewa w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o właściwościach bubble tea, czyli herbaty bąbelkowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.