PODKARPACKIE: Będą współpracować z policją! Mowa o podkarpackich terytorialsach

2020-07-31 13:52 wk
PODKARPACKIE: Będą współpracować z policją! Mowa o podkarpackich terytorialsach
Autor: Materiały prasowe

Ci podpisali umowę o kooperacji z mundurowymi. Wśród jej założeń wymienić należy wspólne działania Podkarpackiej Brygady i policji w zakresie m.in. zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych. Planowane są również wspólne szkolenia.

Każdy z obecnych tutaj ma swoje zadania do wykonania. Tylko bliska współpraca pomoże nam w tym by wspierać nasze społeczności lokalne szybciej i w pełnej skali. Dostrzegamy potężne pole do współpracy w obszarze działań ratowniczo-poszukiwawczych oraz przeciwkryzysowych. Podpisane porozumienie wskazuje ramy wspólnych możliwości działania dowódców batalionów stacjonujących w powiatach oraz komendantów powiatowych Policji, dając tym samym jasne podwaliny do jeszcze szybszej i skuteczniejszej współpracy – powiedział podczas podpisania porozumienia płk Dariusz Słota, dowódca 3 PBOT.

Strony zobowiązane są przede wszystkim do współpracy w zakresie zarządzania kryzysowego. ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych. Zobowiązani są także do udzielania sobie wsparcia logistycznego, na przykład możliwości korzystania z zakwaterowania i strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu.

W ramach operacji "Odporna Wiosna" żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami policji, które miały na celu ograniczenie rozprzestrzenia się koronawirusa. W kluczowym momencie, działania te pochłaniały blisko 80 żołnierzy skierowanych do operacji „Odporna wiosna”. Terytorialsi z Podkarpacia wspierali policjantów 2423 razy w kontroli osób przebywających w kwarantannie oraz 1065 w patrolach prewencyjnych- przypomina Witold Sura, rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Podkarpacka policja zaczyna akcję Bezpieczne wakacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o ciałach ketonowych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.