Burze na Podkarpaciu: Połamane konary, uszkodzone dachy. Kilkadziesiąt interwencji strażaków

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustrujące/złamane drzewo

Podkarpacie: Skutki silnego wiatru i burz. 52 interwencje strażaków i 4 tys. odbiorców bez prądu

2022-02-17 11:08

Na Podkarpaciu w związku z silnym wiatrem w czwartek rano 4 tys. odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej. W ciągu kilkunastu ostatnich godzin strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 50 razy. Podczas wichury i burz, które przechodzą przez nasz region nikt nie został ranny. W woj. lubuskim zginął kierowca seata, na którego spadło drzewo.

Jak informuje PAP w regionie dostaw energii elektrycznej pozbawionych jest 4 tys. odbiorców - Awarie dotyczą 150 stacji transformatorowych oraz siedmiu odcinków linii średniego napięcia – mówi Łukasz Boczar z rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja Zaznaczył, że najwięcej awarii zanotowano w powiatach: bieszczadzkim, leskim i sanockim oraz w okolicach Krosna i Mielca. "Trwa lokalizacja i usuwanie uszkodzeń" – zauważył Boczar.

Skutki silnego wiatru i burz. 52 interwencje strażaków

52 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru w naszym regionie. Interwencje dotyczą głównie usuwania połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, ulicach i posesjach, a także na liniach energetycznych i telefonicznych.

- W czterech przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Najwięcej interwencji notujemy teraz głównie w powiatach południowych naszego województwa. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został poszkodowany – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Rzecznik apeluje także o ostrożność. Zapowiedzi meteorologiczne ostrzegają, że silny wiatr będzie jeszcze wiał w naszym regionie.

- Jeżeli nie musimy wychodzić z domu, zostańmy w nich. Tam jesteśmy najbezpieczniejsi. Zabezpieczmy przedmioty na balkonach i tarasach, żeby zdmuchnięte przez silny wiatr nie zrobiły nikomu krzywdy. Pamiętajmy, aby unikać zadrzewionych terenów, nie wchodźmy do parków, do lasów. Złamana gałąź lub drzewo może zrobić komuś krzywdę. Jadąc samochodem i wyjeżdżając na otwartą przestrzeń bądźmy przygotowani na silny boczny wiatr. Uderzenie silnego wiatru może spowodować, że stracimy panowanie nad samochodem, co może doprowadzić do spowodowania wypadku. Absolutnie nie parkujemy pod drzewami i reklamami wielkopowierzchniowymi – apeluje bryg. Marcin Betleja

W woj. lubuskim zginął kierowca seata

Do tragedii w Międzyrzeczu doszło w czwartek, około 6.30 na jednej z ulic na obrzeżach tego miasta. Duże drzewo przewróciło się wprost na jadący samochód osobowy marki Seat. Kierujący nim mężczyzna poniósł śmierć na miejscu

Szaleńcza ucieczka przed policją
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?