Podkarpacie: Ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem i burzami!

i

Autor: Pixabay

Podkarpacie: Ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem i burzami!

2022-02-16 12:46

IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem i burzami dla całego Podkarpacia. Ważne jest od dzisiaj, aż do niedzieli 20 lutego. Przez najbliższe dni może zatem mocno wiać. Według prognoz lokalnie w porywach może wiać nawet ponad 100 km/h, co stwarza już spore niebezpieczeństwo!

Da całego województwa podkarpackiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Dziś obowiązuje jeszcze ostrzeżenie pierwszego stopnia, ale już jutro od godziny 7:30 ma wiać mocniej. Taki stan rzeczy ma potrwać aż do niedzieli 20 lutego. Według informacji podanych przez IMGW ostrzeżenie drugiego stopnia to ryzyko wiatru o sile do 115 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Akcja „Trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Kilkudziesięciu pijanych kierowców

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami w porywach do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy prognozowane są w dzień. W nocy z czwartku na piątek porywy stopniowo będą słabły. Silnym porywom wiatru w nocy jak i w dzień towarzyszyć będą burze - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Haniebna jazda kierowcy volkswagena. Pomylił ścieżkę rowerową z pasem ruchu?!
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Źródło: Podkarpacie: Ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem i burzami!