NARTY: bezpieczeństwo na stoku narciarskim czyli dekalog narciarza

i

Autor: Photos.com Dekalog narciarza  powstał, by zapewnić bezpieczeństwo na stokach. Oto zasady bezpieczeństwa na stoku.

Podkarpacie: Otwierają się kolejne stoki narciarskie

2021-01-29 14:16

Nie zamierzają czekać na decyzje rządu, otwierają się sami. Mowa o właścicielach podkarpackich stoków narciarskich. Działają już dwa z nich - to stoki w Gromadzyniu oraz Chyrowej. Trzeci, w Puławach Górnych, ruszy dziś wieczorem.

Właściciele stoków mówią wprost: nie przetrwamy kolejnego tygodnia, a decyzje rządu są dla nas niezrozumiałe. Dlatego już dziś narciarze na Podkarpaciu będą mogli skorzystać z trzech wyciągów.

Jak mówi kierownik stacji w Puławach Górnych Tomisław Brózda, to efekt braku jakiejkolwiek pomocy ze strony rządu. Dlatego właściciele podkarpackich stoków wystosowali kolejny apel do rządu o podjęcie takich rozmów i otwarcie wyciągów. Ci nie rozumieją otwarcia galerii handlowych a zamknięcia ośrodków narciarskich, których aktywność dzieje się przecież na otwartej przestrzeni.

Otwarcie ośrodka narciarskiego ma być apelem o podjęcie rozmów i wspólne działanie. Wcześniejsze próby komunikacji listownej, mailowej, rozmów przez organizację branżową, doprowadziły do faktycznego unieważnienia całego sezonu bez wskazania realnej pomocy.

Na stokach narciarze muszą zachowywać dystans i obowiązkowo zasłaniać usta i nos.

Posłuchaj, co warto wiedzieć o budowie pępka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pożar samochodu na al. Rejtana w Rzeszowie