Długie kolejki po paszport. Oddziały będą pracować również w sobotę

i

Autor: MM

Podkarpacie: Długie kolejki po paszport. Oddziały będą pracować również w sobotę

2022-03-24 15:10

W naszym regionie ustawiają się długie sznury osób, które chcą złożyć wnioski o paszport w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. To zmusiło wojewodę do zmiany w funkcjonowaniu Oddziałów Paszportowych w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Ruch w punkcie składania wniosków o paszport w Urzędzie Wojewódzkim od miesiąca jest większy, niż w okresie wakacyjnym. - Jest to ta sama kategoria działania, nieuzasadniona niczym poza determinacją osób, które chcą trochę siać panikę i zdecydowały się z bliżej nieznanych przyczyn akurat teraz wystąpić z wnioskiem o paszport mówi Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Autobus Ciepła zakończył swoje kursy. Pewne jest, że wróci na ulice!

Oddziały paszportowe czynne w sobotę

Rozwiązaniem miał być internetowy system rejestracji. Ten działa, ale mimo to, w wojewódzkich oddziałach można spotkać kolejki. Tym razem, rozwiązaniem ma być obsługa interesantów w soboty. Do oddziałów paszportowych możecie podjeść w godz. od 7.30 do 15.30.

- W tym dniu będzie można złożyć wniosek o wyrobienie nowego paszportu oraz odebrać gotowy paszport. Będzie to możliwe tylko po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji wizyty na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, w dziale „Dla Klienta” w zakładce „Paszporty”. Należy wykonać tyle rezerwacji ile będzie składanych wniosków – informuje PUW w Rzeszowie.

Kolejki po PESEL w Rzeszowie