Podkarpacie: 15 stopni mrozu wiosną? Pogoda mocno zaskakuje!

2020-03-23 10:20 Sylwia Indycka-Rosół
Podkarpacie: 15 stopni mrozu wiosną? Pogoda mocno zaskakuje!
Autor: Pixabay

Miało powiać wiosną, a nadal mamy zimę i to w niektórych miejscach naprawdę surową. W Bieszczadach na przykład spadło sporo śniegu, a prognozy nie napawają optymizmem.

Zima wiosną na Podkarpaciu

Choć kalendarzowa wiosna już za nami, na Podkarpaciu nadal czuć zimę. IMGW wydało ostrzeżenia przed przymrozkami dla całego regionu. Najchłodniej jest na południu. Komunikat dla powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego i jasielskiego brzmi:

"Prognozuje się lokalnie spadek temperatury minimalnej: od niedzieli do środy do -9°C, a przy gruncie do -15°C, w czwartek i piątek do -3°C, a przy gruncie do -7°C. Temperatura maksymalna od niedzieli do wtorku około 1°C, w środę około 3°C, w czwartek około 7°C".

W Bieszczadach dodatkową atrakcją są też mocne opady śniegu.

W samym Rzeszowie jest nieco cieplej, ale aura i tu nie przypomina wiosennej:

"Prognozuje się lokalnie spadek temperatury minimalnej: od niedzieli do środy do -6°C, a przy gruncie do -10°C, w czwartek do -1°C, a przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w niedzielę i poniedziałek około 2°C, we wtorek około 4°C, w środę około 7°C".

Są plusy takiej pogody. Mieszkańcom Podkarpacia będzie łatwiej ograniczyć spacery w dobie koronawirusa. Pamiętajmy, że liczba zachorowań stale rośnie, także w naszym regionie.

Posłuchaj dlaczego mycie włosów to także profilaktyka koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.