Podkarpaccy terytorialsi znów zapraszają w swoje szeregi! Ruszył kolejny nabór!

i

Autor: Materiały prasowe

Podkarpaccy terytorialsi znów zapraszają w swoje szeregi! Ruszył kolejny nabór!

2020-07-17 8:52

By dołączyć do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej należy złożyć wniosek o powołanie do służby- do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień lub przez platformę ePUAP. Szkolenie podstawowe ruszy 16-go sierpnia.

Decyzja o założeniu munduru w tym trudnym czasie to wyraz ogromnej odpowiedzialności za społeczeństwo i ojczyznę. Podjęcie się tego zadania przez młodego człowieka czyni go dojrzałym obywatelem. A to najlepszy moment by wykonać pierwszy krok w dorosłość. 16-dniowe szkolenie jest bardzo intensywne, ale i bardzo urozmaicone. Minimum teorii, maksimum praktyki, m.in. taktyki wojskowej i strzelań bojowych tak, żeby po dwóch tygodniach ochotnicy, którzy nigdy dotąd nie byli w wojsku, nabyli umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią i poznali podstawowe zasady zachowania na polu walki – wyjaśnia dowódca 3. Podkarpackiej Brygady OT płk Dariusz SŁOTA.

Chcąc dołączyć do brygady najpierw należy udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień. Tam należy złożyć wniosek o powołanie do służby. Takowy złożyć można również przez platformę ePUAP. Następnie, kandydaci kierowani są na badania psychologiczne oraz do wojskowej komisji lekarskiej.

Najbliższe szkolenie podstawowe, 16-dniowe, rozpocznie się 16-go sierpnia. Zakończy je tradycyjnie, uroczysta przysięga. Tą zaplanowano na 30-go sierpnia.

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?
Posłuchaj o osoczu bogatopłytkowym, które pomaga w leczeniu urazów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
W Łodzi powstał jedyny w Polsce książkomat