Wilk

i

Autor: WFranz / www.pixabay.com

Wydarzenia

Podczas polowania pod Krosnem zabito wilka. Policja zatrzymała jedną osobę

2023-11-20 15:08

Policjanci z Krosna na Podkarpaciu wyjaśniają sprawę zabicia, prawdopodobnie podczas polowania, wilka w okolicach wsi Olchowiec. W sprawie zatrzymana została jedna osoba. Wilki w Polsce są pod ochroną, a polowanie na nie jest zabronione.

Myśliwi urządzili polowanie na wilka pod Krosnem?

W poniedziałek oficer prasowy krośnieńskiej policji podkom. Paweł Buczyński poinformował, że o zabiciu drapieżnika policja została zaalarmowana w niedzielę.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie podczas polowania doszło do zabicia wilka. Miało to miejsce w okolicach wsi Olchowiec. W tej sprawie jedna osoba została zatrzymana – dodał.

Policjant podkreślił, że trwa wyjaśnianie kto i dlaczego strzelał do zwierzęcia. „Musimy ustalić czy do zabicia zwierzęcia doszło podczas polowania, jeśli tak, to czy polowanie zostało zgłoszone. Te wszystkie kwestie muszą być wyjaśnione” – zaznaczył podkom. Buczyński.

Polowanie na wilki jest zabronione

Truchło zwierzęcia zostało zabezpieczone do badań. W Polsce wilki są pod ochroną. Polowanie na nie jest zabronione.

Jak powiedział rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Edward Marszałek, wilki na Podkarpaciu są powszechnie spotykane i widziane w ciągu dnia. Podkreślił przy tym, że nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi. O zabiciu wilka w okolicach Krosna jako pierwsza poinformowała na platformie X inicjatywa Nasze lasy. 

ZOBACZ: Pierwszy śnieg w Bieszczadach

Zabawa młodych jeleni