Poczta Polska ostrzega przed opóźnioną paczką. Można mieć spore problemy

i

Autor: Poczta Polska mat. prasowe

Wydarzenia

Poczta Polska będzie wysyłać ludziom SMS-y. Tych powiadomień nie warto ignorować

2024-02-06 12:31

Poczta Polska zacznie wysyłać klientom wiadomości SMS. Firma postanowiła dostosować się do panujących na rynku standardów i oprócz powiadamiania o przesyłce kurierskiej wysłanej Poczteksem, odbiorca zostanie poinformowany wiadomością także o przesyłkach rejestrowanych, w tym listach poleconych. To koniec awizo? Wydaje się, że jest bliski, ponieważ w niektórych przypadkach awizo

Poczta Polska zacznie wysyłać SMS-y

Wiadomości od firm kurierskich nie są niczym nowym. Firmy od dawna informują swoich klientów o terminie dostarczenia przesyłki właśnie za pomocą wiadomości SMS. Ta usługa jest nowością w Poczcie Polskiej. Dotychczas tylko Poczteks informował odbiorców o planowanej dacie nadejścia paczki. Teraz Poczta Polska napisze do nas SMS-a, nawet jeżeli czekamy wyłącznie na list polecony. Firma postanowiła dostosować się do standardów na rynku.

CZYTAJ TAKŻE: Przyciski na światłach mają ukrytą funkcję. Wiedzieliście o niej?

Czekasz na list polecony? Dostaniesz SMS-a, nie awizo

Poczta Polska poinformuje swoich odbiorców o dacie nadejścia listu. Klienci będą mieli informacje nie tylko o tym, że zmierza do nich list, ale i wiedzę, że przesyłka nie została doręczona np. z powodu ich nieobecności pod adresem wskazanym na kopercie.

W wypadku niedoręczenia przesyłki, spowodowanego m.in. nieobecnością adresata pod wskazanym na przesyłce adresem, także otrzyma on wiadomość elektroniczną. Tym razem znajdzie się w niej informacja o dacie (od-do) oraz miejscu (lokalizacja placówki pocztowej), w którym można odebrać niedoręczoną przesyłkę. Do tej pory takie informacje znajdowały się na drukach awizo, wrzucanych do skrzynek pocztowych - wyjaśnia poczta.

Czekasz na list? W tych przypadkach NIE dostaniesz SMS-a

Usługa ma być w pełni darmowa, a wiadomość będzie przesyłana na numer telefonu, bądź adres e-mail wskazany przez nadawcę. Nie każda przesyłka będzie objęta tą usługą.

SMS-a nie dostaniemy, jeżeli listonosz zmierza w naszym kierunku z przesyłką o zadeklarowanej wartości i przesyłki rejestrowane doręczane na podstawie przepisów innych ustaw niż ustawa Prawo pocztowe, dotyczących sposobu, zasad i trybu doręczeń (postępowanie cywilne, karne, administracyjne, podatkowe, sądowo-administracyjne, naruszenie dyscypliny finansów publicznych).

ZOBACZ: Co gubią mieszkańcy Rzeszowa? Te rzeczy trafiły do Biura Rzeczy Znalezionych

Znany gangster "Lelek" nie żyje. Tragiczny finał próby zatrzymania przez CBŚP FB