Co warto zobaczyć w Łańcucie? Jakie atrakcje oferuje Łańcut? Co zwiedzić?

i

Autor: Getty Images

Ciekawostki

Plebiscyt Cuda Polski 2024 już rozstrzygnięty! Oto najpiękniejsze miejsce na Podkarpaciu

2024-06-10 12:51

Doroczny festiwal magazynu „National Geographic Traveler” Cuda Polski został rozstrzygnięty. Po raz kolejny wyłoniono najpiękniejsze miejsca w Polsce. Na ich liście nie zabrakło także przedstawiciela Podkarpacia. Jakie miejsce zostało uznane za podkarpacki Cud Polski?

Cuda Polski 2024

Początek lata to tradycyjnie już czas rozstrzygnięcia plebiscytu Cuda Polski 2024 organizowanego przez magazynu „National Geographic Traveler”. W tym roku - podobnie jak w zeszłym - o tytuł starało się w sumie 48 lokalizacji z całej Polski. Były to miejscówki zarówno bardzo znane, jak i te zupełnie unikatowe, mało uczęszczane. Jak przekazało National Geographic w wyborze miejsc, które trafiły na listę pomagały regionalne organizacje turystyczne, lokalni przewodnicy, ale też sami mieszkańcy danych rejonów.

Ostatecznie jednak to głosy czytelników zdecydowały o tym, które miejsca trafią na listę Cudów Polski. Łącznie oddano ich 258 tys.!

– Nie mamy wątpliwości, że „Cuda Polski" to największy w naszym kraju plebiscyt, którego celem jest promowanie wciąż niedocenionych miejsc w naszym kraju. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział jeszcze więcej osób niż rok temu. Walka była wyrównana do samego końca, a każdy z ponad 250 tys. głosów oddanych na nominowane miejsca mógł zaważyć o zwycięstwie – przyznaje Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska". 

Cuda Polski 2024 na Podkarpaciu

W tym roku tytuł Cudu Polski na Podkarpaciu zdobył Zamek w Łańcucie. Trudno się dziwić - miejsce to zachwyca nie tylko samą budowlą, ale i wspaniałym parkiem z ogrodem wokół.

Przypomnijmy, że przed rokiem tytuł przypadł Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Wiosna na Zamku w Łańcucie

Zobacz więcej w naszej galerii!

Korek tirów sięga już pod Łańcut