Escapetruck

i

Autor: Podkarpacka Policja Pierwszy raz do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck. Znamy miejsce i datę.

Informacje

Pierwszy raz do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck. Znamy miejsce i datę

2024-05-15 9:00

Do Rzeszowa po raz pierwszy w historii przyjedzie Escapetruck. To projekt mający na celu edukowanie i poszerzanie wiedzy na temat handlu ludźmi, wykorzystywania seksualnego i pracy przymusowej.

Escapetruck po raz pierwszy w Rzeszowie

Holenderska policja wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Rzeszów KMP, organizują projekt dotyczący propagowania wiedzy na temat handlu ludźmi, wykorzystywania seksualnego i pracy przymusowej.

W naszym mieście Escapetruck będzie dostępny w czwartek 23 maja, w godz. 10-18, na parkingu przy ul. Podpromie – przekazuje rzeszowska policja.

W projekcie udział wezmą uczniowie szkół średnich z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Będą oni mogli sprawdzić się w nietypowej i sztucznie wykreowanej rzeczywistości, która będzie jednak w realny sposób odzwierciedlać prawdziwe historie.

Co będą musieli zrobić uczestnicy projektu?

-Zadaniem uczestników będzie odnalezienie wyjścia z escape roomu. Klucz do wyjścia ukryty będzie w zagadkach dotyczących losów osób, które padły ofiarami handlu ludźmi. Scenariusze zostały opracowane w oparciu o prawdziwe, dramatyczne historie, do których modus operandi dostarczyły kartoteki spraw prowadzonych przez Biuro Prewencji, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji czy Straż Graniczną. Mimo, że projekt jest tylko grą, jednak pomieszczenia bardzo realnie odzwierciedlają te prawdziwe, w których przetrzymywane były ofiary handlu ludźmi – czytamy w komunikacie policji

Handel ludźmi to przestępstwo o globalnej skali. Polska jest jednocześnie krajem pochodzenia, krajem tranzytowym oraz krajem docelowym dla ofiar tego procederu. To współczesna forma niewolnictwa. Aktualnie najczęstszą formą handlu ludźmi jest wykorzystywanie ich do pracy przymusowej, drugą natomiast zmuszanie do pracy w sex biznesie.

ZOBACZ: TE SKAŁY W LESIE POD WOLĄ KOMBORSKĄ SKRYWAJĄ TAJEMNICE. SĄ NAPRAWDĘ NIETYPOWE

Lublin: 54-latka zatrzymana za handel ludźmi