Wakacyjne zniżki na paliwo. Na TYCH stacjach zatankujesz taniej!

i

Autor: Pixabay

Paliwa mocno tanieją! Nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze

2022-09-22 9:48

Ceny paliw zaczęły spadać! Diesel potaniał w tym tygodniu o 33 gr na litrze i kosztuje przeciętnie 7,14 zł/l, a cena benzyny Pb95 spadła o 22 gr, do 6,22 zł/l - poinformował e-petrol.pl w środę. Najtaniej kierowcy zatankują paliwa w woj. świętokrzyskim, a najdrożej w zachodniopomorskim - dodano.

Paliwa mocno tanieją

W opublikowanym w środę raporcie e-petrol.pl podał, że w bieżącym tygodniu olej napędowy potaniał o 33 gr na litrze i obecnie kosztuje przeciętnie 7,14 zł. Spadła również średnia ogólnopolska cena najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 - o 22 gr na litrze, do 6,22 zł/l. - Najmniej - tylko o 4 grosze - potaniało LPG, oferowane na stacjach po 3,07 zł/l - przekazali analitycy portalu. Jak kształtują się ceny w poszczególnych regionach Polski? Gdzie zatankujemy najtaniej, a gdzie musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem? Szczegóły poniżej.

Chwile grozy na pasach, pieszy uciekł przed ciężarówką

Ceny paliw w dół. Gdzie jest najtaniej?

Według danych e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo świętokrzyskie, gdzie tankowanie kosztuje najmniej.

- Za litr benzyny 95-oktanowej płaci się tam średnio 6,16 zł/l, a za identyczną ilość oleju napędowego i autogazu odpowiednio 7,09 i 2,90 zł/l. LPG w średniej cenie poniżej 3 zł/l oferowane jest również w województwie łódzkim, małopolskim, podkarpackim, śląskim oraz wielkopolskim - podano.

Aktualne ceny paliw. Gdzie jest najdrożej?

E-petrol.pl wskazał, że za tankowanie Pb95 najwięcej płaci się w województwie zachodniopomorskim, w którym litr tego paliwa kosztuje 6,28 zł/l. Diesel z ceną 7,23 zł/l jest najdroższy w woj. lubuskim, a autogaz na Dolnym Śląsku, gdzie litr tego paliwa jest sprzedawany po 3,26 zł/l.