Trwa akcja policji pod nazwą ROADPOL Safety Days

i

Autor: K.K.

Na Podkarpaciu trwa akcja policji pod nazwą ROADPOL Safety Days

2022-09-21 15:44

Przez cały tydzień, od 16 do 22 września w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności równolegle trwa akcja policji pod nazwą ROADPOL Safety Days. W akcję włączyli się też policjanci z Podkarpacia, których zadaniem jest ograniczyć liczbę wypadków w naszym regionie.

Dziś, w podrzeszowskim Krasnem, na drodze krajowej nr 94, policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, prowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drogach. W czasie jej trwania funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, a także wyposażenie pojazdów i stan techniczny samochodów. Policjanci zdecydowanie reagowali także na przypadki przekraczania prędkości. Wszystko po to, aby ograniczyć liczbę wypadków w naszym regionie, których w tym roku jest nieco mniej.  

- Jeśli mówimy o Podkarpaciu, to w tym roku blisko 800 wypadów drogowych wystąpiło na naszych tarasach, 64 osoby poniosły śmierć. Jest to o 8 osób mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ale ten rok jeszcze się nie skończył, przepisy zaczęły funkcjonować, więc myślę, że może się zmieni i na koniec roku będzie naprawdę bezpieczniej niż do tej pory - mówił nadkom. Paweł Grześ. 

Szaleństwa na motocyklu

Do kiedy trwa akcja?

Akcja trwa do czwartku, 22 września, czyli do daty zakończenia Europejskiego Tygodnia Mobilności. 

We wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pn. ROAD SAFETY DAYS. Działania mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. We wcześniejszych latach akcja znana była jako Edward - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania Policji ruchu drogowego ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.