15 czerwca sanatoria uzdrowiskowe wznawiają działalność. O czym muszą wiedzieć kuracjusze?

2020-06-16 10:31 A.Z.
15 czerwca sanatoria uzdrowiskowe wznawiają działalność. O czym muszą wiedzieć kuracjusze?
Autor: Pixabay

Uzdrowiska przygotowują się na ponowne przyjęcie pacjentów. Taka możliwość będzie już od poniedziałku 15 czerwca. Najpierw jednak pacjenci, którzy chcą rozpocząć leczenie uzdrowiskowe, muszą obowiązkowo przejść badanie pod kątem koronawirusa. O czym jeszcze muszą wiedzieć? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Uzdrowiska otrwarte od 15 czerwca

Od poniedziałku 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, w przypadku gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.

Leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego w oddziale wojewódzkim NFZ skierowania będzie przysługiwać czterem grupom pacjentów. To osoby, które mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca, mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca lub  musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii.

Pacjenci, których turnus trwał poniżej 15 dni będą mogli je dokończyć na podstawie dotychczasowego skierowania, na takich samych zasadach jak poprzednio, z uwzględnieniem dni wykorzystanych,  które pacjent spędził poprzednio w uzdrowisku.

Uzdrowisko uzgodni również z pacjentem termin rozpoczęcia kontynuacji leczenia przy czym nie może on być późniejszy niż 30 września jako kolejni, oczekują na rozpoczęcie leczenia.

Jedziesz do uzdrowiska? Konieczny test na koronawirusa

Koniecznym warunkiem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, czyli potwierdzający brak zarażenia. Testy te będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań, z którymi NFZ zawarł umowę.

Na Podkarpaciu na przykład można je znaleźć przy szpitalach w Jarosławiu, Jaśle, Leżajsku, Lubaczowie, Łańcucie, Krośnie, Mielcu, Przemyślu, Przeworsku, Sanoku i w Rzeszowie w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, zatem dla każdego z pacjentów są one bezpłatne. Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

W nerce miał blisko 120 porcji dilerskich amfetaminy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.