Od lipca 2020 zmiany w przepisach drogowych. To musi wiedzieć każdy kierowca

2020-06-30 12:46 Sylwia Indycka-Rosół
Od lipca 2020 zmiany w przepisach drogowych. To musi wiedzieć każdy kierowca
Autor: Pixabay

W lipcu wejdą w życie nowe przepisy z kodeksu drogowego. Wprowadzono trzy istotne zmiany. Można łatwo stracić prawo jazdy, dlatego lepiej wiedzieć, jakie przepisy uchwalono. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Trzy ważne zmiany w kodeksie drogowym od lipca 2020

Od lipca wejdą w życie trzy nowe przepisy w kodeksie drogowym. Dwa będą dotyczyły dozwolonej prędkości, a jeden bezpieczeństwa pieszych. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Przekroczenie prędkości: Łatwiej stracić prawo jazdy

Do tej pory prawo jazdy tracił kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość e terenie zabudowanym o 50 km/h. Teraz przepis ten rozszerzono także o teren niezabudowany. Oznacza to, że potencjalnych piratów, którzy stracą uprawnienia do kierowania samochodem będzie znacznie więcej. Warto zdjąć nogę z gazu.

Nowe limity prędkości: Tyle w dzień, ile w nocy

Do tej pory maksmalna prędkość w terenie zabudowanym była różnicowana na dzień i noc - do 22.00 mogliśmy jeździć 50 km/h, a nocą już 60 km/h. Od lipca nastąpi zmiana o także nocą maksmalna prędkość w obszarze zabudowanym wyniesie 50 km/h.

Zmiana w przepisach drogowych: Pierwszeństwo pieszych

Od 1 lipca kierowcy będą mieli też nowe obowiązki względem pieszych. Piesi bowiem będą mogli wejść na przejście w zasadzie w każdej chwili. W projekcie zmian można przeczytać:

"Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się w tym miejscu lub na nie wchodzącego, i ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na to przejście albo znajdującemu się na tym przejściu".

Posłuchaj o zespole kociego krzyku. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Eksplozja w Warszawie. Elektryczna hulajnoga wysadziła nam mieszkanie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.