Nowoczesny pumptrack ma szansę powstać w Rzeszowie. Mieszkańcy wskazują na os. Baranówka

2020-09-15 14:57 af
Nowoczesny pumptrack ma szansę powstać w Rzeszowie. Mieszkańcy wskazują na os. Baranówka
Autor: pixabay

Pumptrack w Rzeszowie? Jest na to szansa! - Mieszkańcy osiedla Baranówka wskazują, że specjalny tor do szybkiej jazdy na rowerze i nie tylko, mógłby powstać u zbiegu ulic Starzyńskiego i Brydaka. Powstały już dwie koncepcje wyglądu rzeszowskiego pumptracka. W pierwszej, tor miałby długość około 90 metrów, w drugiej – nieco droższej, tor będzie dłuższy o 10 metrów.

- Projekt na powstanie pumptracka już od jakiegoś czasu kiełkował w mojej głowie. Widziałem taki tor będąc na wakacjach w Świnoujściu i urzekło mnie to w jaki sposób dzieci – młodzi mieszkańcy Świnoujścia jeżdżąc na hulajnogach, na deskorolkach, czy rowerach, korzystały z tego toru – opowiada Mateusz Maciejczyk, przewodniczący Rady Osiedla Baranówka w Rzeszowie.

Z podobnymi pomysłami do przewodniczącego Baranówki zaczęli zgłaszać się mieszkańcy rzeszowskiego osiedla. - To był główny powód, dla którego zdecydowałem się wnieść o projekt – mówi Maciejczyk.

Kilkadziesiąt lokalizacji, najlepsza na Baranówce

Według niego w Rzeszowie jest kilkadziesiąt lokalizacji, gdzie taki tor mógłby powstać. Jest też jedno takie miejsce na osiedlu Baranówka w Rzeszowie.

- Członkowie Rady Osiedla Baranówka podjęli jednogłośną decyzję, żeby wykorzystać teren zielony u zbiegu ulic Starzyńskiego i Brydaka – mówi Maciejczyk. Przed laty w tym rejonie było asfaltowe boisko. To właśnie tam czyli na części starego boiska i terenu zielonego mógłby powstać nowoczesny tor.

Za 200 tys. - a więc kwotę, którą można otrzymać na realizację zadania z najnowszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego – będzie można wybudować tor do 100 metrów długości.

Przygotowano w tym celu dwie koncepcje. - W pierwszej, tańszej, w której zmieścilibyśmy się w kwocie 200 tys. złotych tor miałby długość około 90 metrów. W przypadku tej droższej – 220 tys. złotych, tor będzie miał około 100 metrów długości – słyszymy od przewodniczące Rady Osiedla Baranówka w Rzeszowie.

Projekt zostanie zgłoszony do kolejnej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, która startuje już 24 września.

- Jako rada osiedla, członkowie i mieszkańcy Rzeszowa mamy nadzieję, że projekt zostanie pozytywnie zweryfikowany przez komisję, a także, że zostanie poparty w głosowaniu przez mieszkańców naszego osiedla i zadanie zostanie zrealizowane w przyszłym roku - mówi Maciejczyk.

O pumptracku mówi Mateusz Maciejczyk, przewodniczący Rady Osiedla Baranówka w Rzeszowie
Jesienna strategia walki z koronawirusem na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.