Waldemar Szumny

i

Autor: Eska Waldemar Szumny

Wybory samorządowe 2024

Nowe propozycje Waldemara Szumnego. Kandydat na prezydenta Rzeszowa zapowiada m.in. kursy samoobrony

2024-04-02 17:19

Powołanie pełnomocnika ds. bezpieczeństwa oraz kursy samoobrony dla rzeszowian – zapowiedział we wtorek na konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa Waldemar Szumny.

Kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa Waldemar Szumny (PiS) zapowiada m.in. kursy samoobrony

Szumny podkreślił, że temat bezpieczeństwa w Rzeszowie jest najważniejszym zagadnieniem w jego programie wyborczym. Zapowiedział, że elementem tego programu jest wprowadzenie dla rzeszowian cyklu wykładów i kursów dotyczących samoobrony i procedur ewakuacji. Prowadzić je mają m.in. pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Szumny zapowiedział również podpisanie umów z uczelniami w Rzeszowie na prowadzenie szkolenia dla pracowników urzędu miasta w zakresie cyberbezpieczeństwa. „Zmobilizuję też dyrektorów placówek oświatowych do realizacji przedsięwzięć związanych z bezpieczeństwem tych placówek. Chodzi o takie kwestie jak ochrona, monitoring, będą też spotkania z policją i strażą miejską - dodał.

Wśród pozostałych propozycji Szumnego jest powołanie przy prezydencie rady bezpieczeństwa miasta, w której zasiadać mają eksperci zajmujący się bezpieczeństwem. „Powołam też doradcę, w randze pełnomocnika, do spraw bezpieczeństwa. We współpracy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych dokonam analizy zbudowania zaplecza logistycznego i socjalnego pod kątem możliwości czasowego przyjęcia mieszkańców w sytuacjach zagrożenia” – poinformował kandydat.

Szumny zaznaczył, że chce też przygotować analizy dotyczące budowy na terenie miasta, w razie np. wybuchu konfliktu, szpitala kontenerowego. Podkreślił, że o tym, jak ważne jest dla niego bezpieczeństwo ma też świadczyć jego deklaracja, że po zwycięstwie, będzie namawiał swoich kolegów, którzy dostaną się do rady miasta z listy PiS, aby klub przyjął nazwę Bezpieczny Rzeszów.

„Po wygranych wyborach prezydenckich zwrócę się do radnych wybranych z listy nr 1 (PiS), aby rozważyć przyjęcie nazwy klubu na Bezpieczny Rzeszów. Klub radnych Bezpieczny Rzeszów widzę jako otwarty na współpracę ze wszystkimi radnymi, ponieważ kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem najbliższej 5-letniej kadencji” – powiedział.

Szumny dodał, że przyjęcie nowej nazwy oznaczałoby „szerszą formułę” działania klubu. Przyznał, że decyzja w tej sprawie, czy klub przyjmie taką nazwę, będzie „zapadała, gdzie indziej” i nie będzie należała do niego.

Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek ze wsparciem samorządowców z całej Polski [ZDJĘCIA]

Zobacz więcej w naszej galerii niżej!

Wybory Kopertowe - O CO CHODZI?