Lazurowe Wybrzeże na Podkarpaciu

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Małopolskim/Facebook Nowe atrakcje na Lazurowym Wybrzeżu na Podkarpaciu.

Informacje

Nowe atrakcje na Lazurowym Wybrzeżu na Podkarpaciu. Co powstanie na sezon 2024?

2024-04-19 8:12

Lazurowe Wybrzeże to nazwa kąpieliska na Podkarpaciu. Znajduje się dokładnie w miejscowości Czarna Sędziszowska. Nowe miejsce rekreacji na mapie województwa podkarpackiego otwarto w zeszłym roku. Teraz zyskuje ono nowe atrakcje. Czym zamierza przyciągnąć turystów?

Nowe atrakcje na Lazurowym Wybrzeżu w Czarnej Sędziszowskiej. Co jest przygotowywane na sezon 2024?

Lazurowe Wybrzeże na Podkarpaciu? To kąpielisko o wyjątkowej nazwie znajduje się w Czarnej Sędziszowskiej, około 25 kilometrów od Rzeszowa. Otwarto je w czerwcu ubiegłego roku i od samego początku funkcjonowania cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Co nowego przygotowano na tegoroczny sezon?

W roku bieżącym planuje się realizację kolejnego etapu inwestycji polegającego na doposażeniu kąpieliska. W ramach tego etapu ma powstać m.in. tyrolka o długości ok. 250 m i 2 pomosty cumownicze pływające - mówi nam Anna Olech z Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Małopolskim.

Jak dodaje, zostaną także zakupione i zamontowane takie elementy jak:  rowerki wodne, plamy kanaryjskie o wysokości 4,5m, stojaki na rower, kosze na śmieci, leżaki oraz parasole plażowe ze stolikiem 

Na realizację tego etapu inwestycji, którego koszt szacowany jest na kwotę 182 769 zł, gmina pozyskała dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 . Otrzymana kwota to 94 549 zł.

Co znajduje się na podkarpackim Lazurowym Wybrzeżu?

Na kąpielisku, którego linia brzegowa wynosi niespełna 100 metrów, znajduje się piaszczysta plaża, a także wyznaczone bojami strefy dla osób zarówno tych umiejących pływać jak i tych, którzy z pływaniem radzą sobie nieco słabiej. Co dodatkowo znajduje się w strefie?

Kąpielisko wyposażone jest w przebieralnie, natrysk, sanitariaty, wieżę dla ratowników oraz budynek z pomieszczeniem gospodarczym. Nad bezpieczeństwem kąpiących się i przebywających na jego terenie osób w ubiegłym roku czuwali ratownicy, po dwóch na zmianie. Mieli oni do dyspozycji sprzęt ratownictwa wodnego w tym łódź ratowniczą, koła ratunkowe i standardowe na tego typu obiektach wyposażenie. Na chwilę obecną nie ma jeszcze informacji, kiedy wystartuje sezon 2024 i jak będą prezentować się ceny. Przypomnijmy bowiem, że kąpielisko jest płatne. Wstęp dla osób dorosłych (bilet normalny) w ubiegłym roku kosztował 5 zł. Zaś dla dzieci i młodzieży do lat 18. za okazaniem legitymacji szkolnej 2 zł. Dzieci do lat 7 miały zapewniony bezpłatny wstęp.

ZOBACZ: TO WYJĄTKOWE MIEJSCE NA PODKARPACIU

Nowe kąpielisko na Zakrzówku w Krakowie