Nocny pożar na fermie drobiu w Żarówce koło Mielca. Zginęło około 7 tysięcy indyków!

2020-09-16 12:03 af
Nocny pożar na fermie drobiu w Żarówce koło Mielca. Zginęło 7 tysięcy indyków
Autor: pixabay

Pożar na fermie drobiu w Żarówce koło Mielca na Podkarpaciu! W płomieniach zginęło około 7 tysięcy indyków. Do tragedii doszło wczoraj po godz. 23. Kiedy strażacy pojawili się na miejscu ogniem objęty był już jeden budynek fermy - to tam znajdowało się około 7 tysięcy indyków. Niestety zwierząt nie udało się uratować.

- Informacje o pożarze fermy drobiu w miejscowości Żarówka w powiecie mieleckim otrzymaliśmy wczoraj po godz. 23. Po dojechaniu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest jeden z budynków fermy. W środku znajdowało się około 7 tys. indyków. Niestety nie udało się ich uratować - mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Strażakom bardzo szybko udało się ugasić pożar co zapobiegło przerzucenia się ognia na stojący niespełna 10 metrów dalej bliźniaczy budynek, w którym także znajdowało się około 7 tys. indyków.

- W kulminacyjnym momencie akcji gaśniczej w działania zaangażowanych było 20 zastępów straży pożarnych z powiatów - mieleckiego, łańcuckiego, dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego. Straty, które spowodował pożar są szacowane a przyczyny pojawienia się ognia są wyjaśniane - mówi bryg. Marcin Betleja.

Rzeszów zalany. Woda wdarła się do mieszkań

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.