Niż Biruta otuli Polskę zimnem. Kolejne załamanie pogody

i

Autor: wxcharts.com/Pixabay.com

Pogoda

Niż Biruta otuli Polskę zimnem. Kolejne załamanie pogody

2024-04-28 16:35

Polacy tęsknią za pogodą z początku kwietnia, gdy termometry wskazywały nawet ponad 20 stopnie Celsjusza. Na powrót ciepła będzie jeszcze trzeba poczekać, a nie pomoże w tym niż Biruta, który otuli Polskę mrozem. Czeka nas kolejne załamanie pogody. Kiedy nastąpi ocieplenie?

Niż Biruta otuli Polskę zimnem

Kolejne załamanie pogody nadciąga. Wtorkowy poranek w wielu miejscach w Polsce przywitał ludzi chłodem. W nocy na południu kraju zaczął padać deszcz, który nad ranem przeszedł w deszcz ze śniegiem. Temperatury, jakie tego dnia będą występować w kraju to od - 3 stopni Celsjusza na północy do nawet 6-7 w centrum Polski. To będzie początek, tego co przyniesie niż Biruta. Czeka nas spadek temperatury i pogorszenie pogody.

Przymrozki w Polsce

Niż Biruta odczujemy mocniej w środę 24 kwietnia. To będzie dzień pierwszych znaczących spadków temperatur. Najzimniej zrobi się na północy kraju, a w nocy ze środy na czwartek na zachodzie i południu. Zaś zaraz przed weekend skutki niżu najmocniej odczują mieszkańcy południowo-wschodniej i południowo-zachodniej części Polski.

ZOBACZ: Tajemnicze odkrycie w polskim lesie

Kiedy poprawa pogoda w Polsce?

Poprawa pogody nastąpi dopiero w weekend. Wówczas ustąpi niż Biruta i temperatury zaczną wracać do normy. Pojawi się więcej słońca, a w sobotę w większości kraju będzie można liczyć na temperatury powyżej ok. 15 stopni ciepła.

W niedzielę zrobi się jeszcze cieplej. Zaś zaraz przed majówką 2024 pogoda istnie słoneczna aura powróci na dłużej. Warto więc przeczekać te kilka dni ochłodzenia, a w kolejnych będzie tylko lepiej.

Wiosenny spacer po bydgoskim Ogrodzie Botanicznym UKW