Po ile są świeże grzyby? Ile kosztują kurki, podgrzybki i prawdziwki? Ceny SZOKUJĄ!

i

Autor: pixabay.com

Ciekawostki o grzybach

Nietypowe znaleziska w polskich lasach. Grzybiarze trafiają na borowiki w kwietniu! Można je zbierać?

2024-04-24 14:10

Wiosna to nieśmiały początek sezonu grzybowego. W tym roku zaczął się on wyjątkowo wcześnie. Co ciekawe zaskoczył nie tylko typowo marcowymi i kwietniowymi grzybami, ale też jesiennymi. W Polsce daje się już zbierać prawdziwki! Skąd taka anomalia?

Borowiki na wiosnę

Za tymi grzybami rozgląda się każdy prawdziwy grzybiarz - i ten doświadczony, i początkujący. Mowa o prawdziwkach. Te najczęściej w lasach Polski pojawiają się jesienią, choć bywa i tak, że w maju pojawiają się pierwsze okazy. W tym roku przyroda zafundowała grzybiarzom niespodziankę. Prawdziwki pojawiły się już w kwietniu!

Doniesienia o tym, że w lasach daje się już odnaleźć borowiki, napływają z różnych rejonów Polski. Na forach dla grzybiarzy nie brak opisów i zdjęć zdobyczy runa leśnego. 

O swoich odkryciach rozmowie dla portalu Interia opowiedział jeden z grzybiarzy. Jak sam stwierdził, nie może być mowy o pomyłce - na pewno trafił na borowiki. Stwierdził jednak, że tym razem zostawi je w lesie - dla wyburzonych po zimie niedźwiedzi. 

Jakie grzyby na wiosnę?

Dodajmy, że jednymi z grzybów, które można znaleźć wiosną, są smardze. Pamiętać jednak należy, że są one pod częściową ochroną - nie można ich zbierać w naturze.

Grzyby wielkości dłoni. Takie zbiory tylko na Podkarpaciu!

Zobacz więcej w naszej galerii!

Czy warto jeść grzyby?