Wydarzenia

Nielegalnie przekroczyli granicę na rowerach. Mieli plan, nawet sprytny

2024-02-27 9:25

Strażnicy Graniczni z Medyki zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy zieloną granicę przekroczyli na rowerach. Ich sprytny plan nie wypalił, bo po grząskim terenie rowerem ciężko było przejechać. Nieświadomi, że każdy ich ruch śledzi czujne oko kamery pchali rowery w głąb Polski. Chcieli dotrzeć do Niemiec, a potem spełnić swój american dream w USA.

Ukraińcy mieli plan, nawet sprytny

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (24 lutego) na odcinku granicy państwowej ochranianym przez strażników granicznych z placówki w Medyce. Mundurowi monitorujący ten rejon z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na rowerach przekroczyli granicę w miejscu niedozwolonym.

Cudzoziemcy nieświadomi, iż każdy ich ruch jest dokładnie śledzony, z pośpiechem - pieszo i na jednośladach, przedzierali się przez grząski teren i kierowali w głąb Polski. Po kilkunastu minutach byli już w rękach patrolu SG, który na podstawie paszportów ustalił ich dane – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

ZOBACZ: Podkarpacie najmniej zurbanizowanym regionem

Chcieli dotrzeć do Niemiec, popracować i lecieć do USA

Twórcami tego sprytnego planu byli dwaj obywatele Ukrainy w wieku 25 oraz 35 lat.

Mężczyźni zamierzali udać się do Niemiec i przez jakiś czas pracować. W tym czasie chcieli wyrobić stosowne dokumenty i docelowo przesiedlić się do Stanów Zjednoczonych. Tymczasem zostali ukarani grzywnami w drodze mandatów karnych i zawróceni na terytorium Ukrainy – dodają funkcjonariusze SG.

Na Festiwal Roślin w Rzeszowie przyszły tłumy