Oszustwo SMS

i

Autor: M.W. Lepiej uważać na podejrzane wiadomości.

Porady

Niebezpieczne wiadomości o wstrzymaniu paczki. To kolejna próba oszustwa!

2023-12-08 16:03

Jeżeli robiliście już jakieś zakupy świąteczne przez internet, musicie zachować czujność. Uważajcie na wiadomości informujące o błędnym adresie wysyłki. To kolejna próba oszustwa, która może się dla nas źle skończyć.

Spis treści

  1. Dostałeś takiego SMS-a? Nie klikaj w link!
  2. Uważajmy na podejrzane wiadomości

Oszuści po raz kolejny próbują wyłudzić nasze pieniądze. W ostatnim czasie Polacy otrzymują wiadomości mówiące o wstrzymaniu przesyłki w związku z brakiem ulicy na paczce. W treści widzimy prośbę o zaktualizowanie informacji o wysyłce. Znajdziemy tam także link do strony przypominającej serwis internetowy Poczty Polskiej. Jeżeli w niego klikniemy, znajdujący się tam formularz będzie wymagał od nas podania zarówno danych adresowych, jak też numeru karty kredytowej w celu dokonania opłaty za przekierowanie paczki.

Twoja paczka została wstrzymana z powodu braku numeru ulicy na paczce. Zaktualizuj informacje o wysyłce – czytamy w wiadomości.

Co nam grozi, jeśli otrzymaliśmy taką wiadomość? Sama wiadomość jeszcze nie powoduje zagrożenia. Gorzej, jeśli w nią uwierzymy i uzupełnimy formularz. Oszuści nie mają naszych danych, nie wiedzą też, czy czekamy na jakąś paczkę. SMS-y wysyłane są masowo. Ich twórcy liczą na to, że trafią właśnie do osób, które niedawno kupiły coś w internecie. Szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób robi zakupy, m.in. zamawiając prezenty dla swoich bliskich.

Oszustwo SMS

i

Autor: M.W. Kolejna metoda oszustów

Uważajmy na podejrzane wiadomości

Lepiej zatem uważać na podejrzane wiadomości i nie klikać w linki niewiadomego pochodzenia. Nawet w przypadku, kiedy rzeczywiście czekamy na jakąś przesyłkę. Treści tych wiadomości są zazwyczaj napisane z błędem, a adres przypominający stronę Poczty Polskiej, zawsze zawiera jakiś szczegół, który różni go od oryginału. Warto dokładnie przyglądnąć się otrzymanej wiadomości. W przeciwnym razie, możemy zostać narażeni na poważne niebezpieczeństwo.

ZOBACZ: UKRYTA FUNKCJA KLUCZYKA. SPRÓBUJ TEJ SPECJALNEJ KOMBINACJI PRZYCISKÓW

Przeczytał SMS-y żony. Teraz odpowiada za jej zabójstwo