Niebezpieczne burze uderzą w Podkarpacie. Jest ostrzeżenie dla mieszkańców

i

Autor: Facebook: Leżajsk112 Fotografia Ratownicza

Pogoda

Niebezpieczne burze uderzą w Podkarpacie. Jest ostrzeżenie dla mieszkańców

2024-06-21 15:20

Najwyższy stopień zagrożenia przed burzami wydano dziś w Polsce. Województwo podkarpackie obejmują dwa alerty: drugiego i pierwszego stopnia. Niebezpieczne burze uderzą w Podkarpacie, a ich skutki mogą być opłakane.

Burze na Podkarpaciu

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego alarmuje o burzach, które dziś (piątek 21 czerwca) wystąpią na terenie Podkarpacia. Województwo podzielone jest na dwa alerty. Ten groźniejszy, drugiego stopnia obejmuje powiaty: brzozowski, dębicki, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad – informuje WZCK.

W pozostałych siedmiu powiatach: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, Przemyśl i sanocki obowiązuje alert pierwszego stopnia.

ZOBACZ: Kierowco, wiesz jak zachować się podczas burzy? Oto 10 rad

Wiatr łamał drzewa jak zapałki na Podkarpaciu

Ostanie burze, które przeszły przez region spowodowały ogromne zniszczenia w gminie Kuryłówka na Podkarpaciu. To tam wiatr łamał drzewa jak zapałki, a skutki nawałnicy widać na opublikowanym nagraniu przez Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce

Pierwsze upalne dni na Podkarpaciu