Najdłuższy grzejnik w Polsce skręcono w Nisku na Podkarpaciu

2022-07-06 12:39

Rekordowo długi grzejnik aluminiowy ma 8 metrów i 100 żeberek. Jest to zdecydowanie najdłuższy kaloryfer w Polsce. Zbudowali go mieszkańcy Niska z okazji obchodów 100-lecia firmy KFA Armatura.

Pracownicy firmy KFA Armatura wraz z mieszkańcami Niska na Podkarpaciu i okolic skręcili grzejnik na 800 metrów i 4 cm. Jest to niepodważalny rekord Polski. 

Szalony pomysł, który stał się rzeczywistością

Rekord został potwierdzony przez polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa. 

- Zostało to oficjalnie potwierdzone przez sędziego z Biura Rekordów, reprezentującego w Polsce Księgę Rekordów Guinnessa – ogłosili pracownicy KFA Armatura. - Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym ten nieco szalony pomysł, mógł stać się rzeczywistością.

Gigantyczny grzejnik w Nisku budowała cała okolica 

- Podziękowania należą się przede wszystkim naszym pracownikom, bez których nie byłoby możliwe techniczne przeprowadzenie całej operacji, władzom miasta i Gminy Nisko z panem burmistrzem Waldemarem Ślusarczykiem na czele oraz mieszkańcom, którzy mimo upału z uśmiechem skręcali kolejne elementy grzejnika - cieszą się pracownicy firmy z Niska.

Akcja została zorganizowana z okazji obchodów 100-lecia KFA Armatura. W zakładzie produkowane są grzejniki aluminiowe, parawany i kabiny prysznicowe. Organizatorzy na tym nie poprzestają i już zapowiadają, że na tym nie koniec. 

Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

Najdłuższy grzejnik aluminiowy w Polsce - co się z nim stało? 

Jeśli zastanawiacie się, cos stanie się z gigantycznie długim grzejnikiem, to mamy złe wieści. Jak poinformowała nas Katarzyna Pluta z KFA Armatura grzejnik został rozkręcony. Na szczęście zostały zdjęcia!